Зливові дощі, грози і потужна спека: синоптики розповіли, якої погоди очікувати черкащанам

Початок серпня на Черкащині синоптики прогнозують вологим. 1 та 2 серпня тон погодним умовам задаватимуть атмосферні фронти. У зоні їх впливу виникнуть сприятливі умови для циклонічної діяльності та розвитку потужних дощових хмар, які стануть причиною високої ймовірності зливових дощів та гроз. Температура вночі 14-19º, вдень 21-26º.

Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За чисельними прогностичними моделями, ввечері 2 серпня, атмосферний фронт покине наш регіон, опади припиняться, хмарність зменшиться. Температура вночі 15-20º, вдень 26-31º.

У другій половині тижня західний процес зміниться на східний, і у наш регіон почне надходити повітря із Середньої Азії.

4-6 серпня метеорологи прогнозують спеку. Сухе та спекотне континентальне повітря зведе до мінімуму ймовірність дощів та подарує «тропічну погоду» з температурою вночі 15-20º, вдень 28-33º. Такі погодні умови сприятимуть зростанню показника пожежної небезпеки до надзвичайного - 5 класу у лісах і на полях області, накопиченню шкідливих домішок в атмосферному повітрі та зменшення вологи у верхніх шарах ґрунту.

Із 7 серпня ініціативу у керуванні погодою перехопить циклон з південного сходу, що виявиться у збільшенні хмарності та грозових дощів.