Змістовний відпочинок і вивчення християнського світогляду

Діти — це наше майбутнє, тому потрібно докладати зусиль для їх правильного виховання. Дуже приємно, що є церковні конфесії, які на добровільних засадах організовують цікаві заходи, яких так не вистачає нашим дітям. Так, з 23 по 27 червня 2014 року в с. Мар’янівка працював християнський табір «Країна чудес», роботу якого організувала церква ХВЄ «Шлях спасіння» з м. Сміла. Спонсор відпочинку та оздоровлення дітей — Михайло Гупало, що нині проживає в США. Координатор табору Людмила Демчук та 17 волонтерів забезпечували добрий відпочинок дітей та змістовне дозвілля, розвивали духовність молодого покоління, формували в них християнський світогляд, розвивали творчі здібності дітей та їх соціальну компетентність. Для вихованців табору було організовано якісне одноразове харчування.

Особливістю табору було його християнське спрямування. Проводячи спільно час дозвілля та активного відпочинку, діти мали нагоду ознайомитися та практикувати засади християнського світогляду. Духовне життя дітей було гармонійно поєднане із активним відпочинком, який включав спортивні ігри та турніри, конкурси та естафети, тематичні бесіди та творчий відпочинок. Адже відпочинок влітку — це цілком традиційна справа. А літній табір — традиційний відпочинок для християн, де можна провести час не лише активно, а й корисно. Бо основа християнського табору — це стосунки: стосунки людини з Богом і людини з людиною.

     Робота табору була спрямована на  працю з дітьми та молоддю. Його учасниками стали діти віком від 5 до 16 років, тому що саме цей вік є ключовим у визначенні цінностей, формуванні особистості та основних принципів поведінки. Тому, запропонований християнський табір став чудовою нагодою для дітей пізнати багато нового, а для організаторів табору це стало спробою виховання та формування доброї християнської молоді в українському суспільстві.

Перебування у літньому християнському таборі приховувало багато дивовижних для дітей подорожей, веселих стартів і занять за інтересами. Чітко продумана програма, розклад дня, в який були включені безліч заходів і гуртків, не давала нікому сумувати і залишила вдосталь позитивних вражень. За допомогою відпочинку, навчання, молитви та праці у групах створено атмосферу любові та довіри один до одного, до членів родини. Саме на це була спрямована робота цьогорічної програми «Сім «Я», яка проводилася під девізом: «Україна — це сім «Я»: тато, мама, ти і я».

Кожен день починається ранковою зарядкою та лінійкою, на якій виконувався гімн табору «Хай живе в щасті кожна родина».

Щодня проводились різноманітні музичні рухавки, розминки, ігри на свіжому повітрі, діти стрибали на батуті. Учні школи співали пісні, вивчали вірші та презентували свої таланти. Також, працівники табору «Країна чудес» навчили вихованців табору виготовляти різноманітні вироби.

Одночасно з відпочинком діти познайомилися з найкращою в світі книгою Біблією та молитвою. Щоденно лідери проводили заняття на такі теми: «Ти створений невипадково», «Ти створений, щоб любити», «Ти створений для сім’ї», «Бог — небесний отець для кожного з нас», «Будь схожим на Ісуса». Під час цих занять наставники розповідали дітям різні історії з життя, наводили приклади, що асоціюються з цими темами, а наприкінці кожного заняття діти вивчали золоті вірші з Біблії.

По завершенню табору волонтери разом зі своїми вихованцями організували і провели святковий концерт, на який завітали багато односельчан. Усі присутні отримали пам’ятні подарунки — Біблії для дітей, книги «Шлях до надії», Євангелії, різноманітні подарунки, цукерки.

Хочу висловити подяку всім благодійникам та організаторам християнського табору, які виділили кошти на відпочинок для дітей, який був не тільки незабутнім, але і духовно збагатив їх. Щиро дякую і бажаю, щоб Бог завжди охороняв цих добродіїв і винагородив за їхні добрі, милосердні вчинки, які справді підтверджують любов до Бога і до ближнього.                                                                                                          Інна ЛЮТА.