Знайдено компроміс щодо пільгового перевезення

ІЗ ПОЗАЧЕРГОВОГО ЗАСІДАННЯ МІСЬКОЇ РАДИ

У середу депутати Шполянської міської ради на позачерговій сесії вирішили важливе питання, навколо якого тривала неабияка напруга. У зв’язку з тим, що держава в цьому році залишила на утриманні місцевих рад перевезення у громадському транспорті пільговиків, потрібно було на ці цілі передбачати у сільських і міському бюджетах кошти перевізнику, яким у Шполі є ПАТ «Шполянське АТП-17150».

У міській раді після деяких гострих дискусій із директором цього підприємства Віктором Сушком вирішили провести роботу із перевірки маршрутів автобусів з метою визначити реальну суму коштів, необхідну на компенсацію затрат автопарку на перевезення людей пільгових категорій. Створили відповідну комісію, члени якої впродовж тижня їздили в автобусах і обстежували пасажиропотоки. У свою чергу представники АТП, фінансового управління і управління соціального захисту населення райдержадміністрації теж провели власні дослідження. Потім за компромісним «круглим столом» вдалося віднайти оптимальний для кожної сторони варіант, на який погодилися усі — виділяти по 22 тис. грн. перевізнику для пільгового перевезення щомісяця.

Цю суму визнали об’єктивною, тим паче, що ТОВ «Маяк-Агро» і приватний підприємець Віктор Сушко вирішили надати ПАТ «Шполянське АТП-17150» благодійну дотацію у сумі 50 тис. грн., котра компенсує решту реальних витрат підприємства. Таке помісячне голосування діятиме, доки у парламенті не визначаться, на бюджет якого рівня покласти остаточно ці витрати. Депутати одноголосно підтримали це рішення. До речі, гроші знято із плану на поточні ремонти доріг.

Михайло Богач ініціював безкоштовний проїзд школярам міста

Приємна заява під час позачергової сесії була озвучена депутатам Михайлом Богачем. Він запропонував на час навчального процесу у школах Шполи оплачувати власним коштом проїзд дітям у громадському транспорті.

— Це буде резонанс на всю Україну, — прокоментував подію директор ПАТ «Шполянське АТП-17150» Віктор Сушко. — Адже для родин, у яких є двоє школярів, це обходиться у день по 14 грн., що значно відображається на сімейних бюджетах. З ним також обговорено питання міських маршрутів, які були б зручними для жителів усіх мікрорайонів, особливо — віддалених. За словами міського голови Сергія Кравченка, питання безкоштовного перевезення міських школярів і зручних маршрутів та графіків автобусів найближчим часом детально вивчатиме виконком міської ради.

«Фавориту» вже не буде
Приватним підприємцем, котрий орендував частину приміщення міського готелю «Шпола-центр» для функціонування розважального закладу під назвою «Фаворит», звільнено орендовані площі.

У зв’язку із цим сесією міської ради прийнято рішення про оголошення конкурсу на їх оренду. Поки що зареєстровано одну заяву, в якій зафіксовано намір представника приватного бізнесу відкрити в цьому місці аптеку. Розглядатимуться і інші заяви у разі їх надходження.

Наталія СТОРЧАК.