«Знайди скарб»

У ХВИЛИНИ ВІДПОЧИНКУ

Зазвичай напередодні нового року всі мами зайняті приготуванням їжі, тата наведенням порядку. Діти в цей час розважаються самі. Аби якось зайняти їх, можна запропонувати погратися у гру «Знайди скарб» — тобто знайти заховані по всьому будинку цукерки. Це і розважить малюків, і батьки зможуть спокійно займатися приготуванням до свята.

Якщо ж кілька цукерок «не дорахуються» — це буде гонораром за роботу. Бажано назвати точну кількість, щоб діти представляли обсяг роботи, і уточнити, як глибоко «заритий скарб», щоб уникнути повного розгрому.

Які мультиплікаційні фільми
подивитися на Новий рік та Різдво з дітьми?

Якщо ваші діти дуже люблять мультики, запропонуйте їм під час новорічно-різдвяних свят подивитися «старі добрі» радянські мультфільми: «Новорічна ніч» (1948 рік), «Коли запалюються ялинки» (1950 рік), «Ніч перед Різдвом» (1951 рік) за Гоголем, «Сніговик-поштовик» (1955 рік), «12 місяців» (1956 рік), «Снігова королева» (1957 рік), «Новорічна подорож» (1959 рік), «Тимошкина ялинка» (1966 рік), «Новорічна казка» (1968 рік) з піснею «Ялинка-ялинка, лісовий аромат», «Дід Мороз і літо» (1969 рік), «Снігурка» (1969 рік), «В лесу родилась елочка» (1972 рік), «Лускунчик» (1973 рік), «Як їжачок і ведмежа зустрічали Новий рік (1975 рік), «Дід Мороз і сірий вовк» (1978 рік), «Дядечко Ау в місті» (1979 рік), «Новорічна пригода» (1980 рік), «Зимова казка» (1981 рік), «Мороз Іванович» (1981 рік), «Хто прийде на Новий рік» (1982 рік) і «Ялина» (1984 рік).

А знайомі багатьом з дитинства пісні «Якби не було зими» і «Розкажи, Снігуронька» можна послухати вкотре у короткометражній «Зимі в Простоквашино» (1984 рік) і в новорічному восьмому випуску «Ну, постривай!» (1974 рік).

Про добро і дружбу

Пропонуємо добірку кращих мультфільмів українською мовою, які вчать бути добрими, справедливими, безкорисними, дружити, допомагати один одному, любити.

1. «Петрик П’яточкін» — мультфільм про шкідливого хлопчика.
2. «Мийдодір» — мультфільм про замазуру.
3. «Як їжачок шубку міняв» — мультфільм про їжачка, незадоволеного своєю зовнішністю; про особливості та індивідуальність кожного.
4. «Червона жаба» — мультфільм про жабку, котра була незадоволена своїм зовнішнім виглядом, але нарешті усвідомила, в чому її унікальність.
5. «Про всіх на світі» — мультик навчить дружити, поважати інших, бути терплячим до особливостей іншого.
6. «Мотузочка» — мультфільм про добро, дружбу, добро, безкорисливість.
7. «Двоє справедливих курчат» — розповідь про двох благородних курчат, які допомогли зачарованому журавлю знову стати вільним.
8. «Що на що схоже» — мультик про песика, який фантазує і шукає цікаві образи у природі.
9. «Козлик та його горе» — у козлика лопнула кулька... Він склав її у мішечок і пішов горювати
10. «Про жадібність» — мультфільм про злу чарівницю Жадібність, яка готова була подарувати хлопчикові все, аби тільки він відмовився від своїх друзів.
11. «Лисичка з качалкою» — мультфільм про хитру лисичку, яка сама ж по страждала від своєї хитрості.

12. «Сварка» — мультик про конфлікт між добрими друзями бегемотиком і тигром.
13. «День, коли щастить» — мультфільм про сором’язливого бегемота, який жив на Краю землі и мріяв, щоб до нього прийшли гості.
14. «Жив-був пес» — мультфільм про пса, котрий служив господарям вірою і правдою, але на старості його вирішили вигнати...
15. «Колосок» — мультик про працьовитого півника і лінивих мишенят.
16. «Котик та півник» — мультик про дружбу котика та півника, про хитру лисичку та довірливого півника.
17. «Некмітливий горобець» — історія про дружбу і взаємодопомогу. Про те, як маленький нетямущий горобець просив старших навчити розуму, і що з цього вийшло. За мотивами казки Лесі Українки «Біда навчить».
18. «Журавлик» — за мотивами поеми Б.Олійника «Крило». Маленький хлопчик приносить додому птаха з перебитим крилом, який стає йому добрим товаришем. Хлопчик сам стає крилатим, тобто благородним, щасливим від свого гарного вчинку, через який розкривається його душа.
19. «Історія про дівчинку, яка наступила на хліб» — мультик про злу, пихату дівчинку.
20. «Велика подорож» — історія про те, як двоє друзів — маленьке кошеня Тутті і бегемотик Топ вирішили вирушити в далеку подорож.
21. «Найсправжнісінька пригода» — історія про пригоди друзів: бегемота Топа і кошеня Тутті.

Саме на таких короткометражних фільмах українською мовою повинні вчитися наші дітки та онуки!

Підготувала Лариса БАЧИНСЬКА.