Зрадника зі Шполи, який перейшов на бік армії росії, засудили до 15 років у в’язниці

За матеріалами ДБР Святошинський районний суд Києва заочно визнав винним у держзраді екскомандира механізованої роти військової частини в АР Крим. Він зрадив державі та брав безпосередню участь на боці агресора у бойових діях проти Сил оборони Україна на Херсонському напрямку.

Як повідомила пресслужба ДБР, у 2014 році колишній командир механізованої роти військової частини в АР Крим перейшов на бік ворога. Після захоплення окупантами військової частини капітан відмовився передислокуватись до Миколаєва й присягнув на вірність агресору.

Чоловік є уродженцем міста Шпола. Його батьки досі там живуть.

На суд обвинувачений не з'явився. Проте слідству вдалося опитати свідків.

"24.02.2022 року обвинувачений перетнув кордон між АР Крим та Херсонською областю та приймав участь у агресивній війні рф проти України у складі військової частини зс рф. Останній раз бачив обвинуваченого в кінці березня 2022 року на території аеродрому (с. Чорнобаївка, - ред.)", - розповів снайпер роти снайперів 126 окремої бригади берегової охорони зс рф, який на відеозаписі дав покази в якості свідка.

Інший свідок запевняв, що під час окупації Криму військових ЗСУ вишикували на плацу і дали 3 варіанти: звільнитися з лав Збройних сил, залишитися на території Криму та присягнути на вірність росії або ж повернутися на материкову частину України, продовжити службу в лавах ЗСУ, не зрадивши країну. Шполянин обрав другий варіант.

Суд визнав колишнього українського військового винними у державній зраді та засудив до 15 років позбавлення волі.

Наразі його оголошено у розшук. Покарання він відбуватиме з моменту затримання.