ЗУСТРІЧ, КОТРА ЗМІНИЛА СВІТОГЛЯД

27 січня, в день визволення Шполи від фашистських загарбників, у Васильківському професійному ліцеї вирішили присвятити урочисту лінійку сучасним героям-визволителям. Дві пекельні і жорстокі війни з 70-літнім проміжком у часі перекликаються спільним явищем — зазіханням агресора на наше життя, на нашу територіальну цілісність, на нашу свободу. Тільки нинішня війна в народі вже названа гібридною — котра вирізняється підступністю, брехливістю і небаченим ненависництвом агресора-окупанта.

Саме про це йшла мова під час заходу в ході спілкування учнівсько-педагогічного колективу з волонтером Лілією Усик та учасником АТО Віктором Савчуком. Розповідь пані Лілії супроводжувалася демонстрацією слайдів, в яких зберігається вся історія її волонтерської діяльності. Своїх справжніх героїв-захисників ліцеїсти впізнавали зі світлин, зроблених на фронті. Найбільший призив у зверненні Лілії Олександрівни був сконцентрований на усвідомленні кожним учнем, кожним громадянином власного обов’язку перед своєю країною, нашим народом — відкласти другорядне і об’єднати всі наявні зусилля для допомоги фронту, вносити особистий вклад у наближення нашої перемоги. «А перемога буде за нами! Обов’язково буде! Бо за нами — правда!» — зі сталлю в голосі запевнив усіх воїн добровольчого батальйону Національної гвардії шполянин Віктор Савчук. Його спогади про визволення Слов’янська, утримання гори Карачун, бойові дії під Дебальцевим, під час яких він отримав тяжкі поранення, нікого не залишили байдужим. І, як закликала Лілія Усик, можливо з цього дня кошти, заплановані на розваги, дискотеки, задоволення направлятимуться на іншу ціль — благородну і таку необхідну в цей нелегкий час, коли лихоліття зухвало стукає в наші двері. Тільки наша байдужість і нерозуміння всієї серйозності ситуації дозволить йому увірватися в нашу хату і заполонити наш простір горем і руїною...

Від імені всього колективу гостям подякувала завуч навчального закладу Оксана Матіка та ведуча заходу — бібліотекар міського будинку культури Алла Самойленко, яка, підсумовуючи, сказала: «Ця зустріч змінила весь мій світогляд! Немає жодних сумнівів, що шлях до перемоги — єднання всіх нас!»

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).