Звертайтеся до Центру при міській раді

За інформацією консультанта з комунального забезпечення воїнів АТО та їх сімей та координації волонтерського руху центру безоплатної первинної правової допомоги та з питань волонтерського руху на території м. Шпола Сергія Кепші, у 2017 році щорічна разова грошова допомога учасникам АТО становила 1000 гривень. Вона виплачувалась протягом року всім військовослужбовцям, які подали заяви та надали відповідні підтверджуючі документи.

— Цьогоріч, за рішенням виконавчого комітету Шполянської міської ради ОТГ, одноразова допомога зросла, і відтепер становитиме 1200 гривень, — зазначив Сергій Михайлович. За його словами, з 2017 року продовжує дію Програма підтримки військовослужбовців військової служби за контрактом, які уклали контракт зі Збройними Силами України та членів їх сімей в Шполянській об’єднаній територіальній громаді. У минулому році на виконання цієї програми допомогу отримали двоє військовослужбовців військової служби за контрактом по 8453 грн. та дев’ять осіб — по 10063 грн. Одноразову матеріальну допомогу для АТОвців в 2017 році 108 осіб по 1000 грн. Здійснено також співфінансування районної Програми забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2017-2020 роках, затвердженої в межах обласної програми на придбання житла для воїна АТО: виділено суму 218 тис. 975 грн (40%) учаснику АТО Олександру Гаврилову.

Також, за словами пана Кепші, міська рада систематично надає безкоштовні квитки дітям учасників бойових дій в зоні АТО для відвідування культурно-масових заходів, розважальних програм, циркових вистав тощо, що відбуваються в міській громаді. Щороку сім’ям загиблих воїнів у війні на Сході України напередодні державних свят вручаються продуктові набори.

Сергій Кепша у своїй роботі надає вичерпну інформацію та допомогу щодо надання статусу учасника АТО, отримання матеріальної допомоги, оздоровлення, постановку на квартирну чергу чи отримання житла, вирішення проблем із наданням земельної ділянки демобілізованим військовослужбовцям та їх сім’ям, а також вивчає та узагальнює проблемні питання, які їх хвилюють. Він співпрацює із Центром допомоги учасникам антитерористичної операції, який діє при Черкаській обласній державній адміністрації. Для всіх учасників АТО та їх родин, хто потребує допомоги, двері міської ради завжди відкриті, — запевняє Сергій Кепша.

Наталія ПОЛТАВЕЦЬ