17 тисяч штрафу заплатив за привласнення чужої банківської картки

Шполянським відділом Смілянської місцевої прокуратури підтримано державне обвинувачення в суді у кримінальному провадженні щодо жителя м. Шпола, який привласнив чужу банківську картку та розрахувався нею для власних потреб на суму понад 700 грн, – повідомляє начальник Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури Ольга Плетінь.

У листопаді цього року чоловік з метою особистого збагачення привласнив чужу банківську картку, знайшовши її на одній із вулиць міста, після чого вирішив розрахуватися нею в кількох магазинах. 

Невдовзі особу зловмисника було встановлено працівниками поліції та обвинувальний акт відносно нього скеровано до суду.

Чоловіка засуджено за двома статтями Кримінального кодексу України – за ч. 1 ст. 357 – привласнення офіційних документів, вчинене з корисливих мотивів, та ч. 1 ст. 185 – таємне викрадення чужого майна (крадіжка).

Незважаючи на щире розкаяння, чоловік отримав суворе покарання у вигляді штрафу, який у порівнянні з привласненими ним коштами є значно більшим та становить 17000 грн.

Прокуратура роз’яснює, що Кримінальний кодекс України у ст. 185 передбачає кримінальну відповідальність за таємне викрадення чужого майна (крадіжку), а також за кваліфіковані різновиди крадіжки, а саме – крадіжку, вчинену повторно або за попередньою змовою групою осіб, поєднану з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому, вчинену у великих, особливо великих розмірах або вчинену організованою групою. 

Привласнення ж чужої банківської картки (яка є різновидом офіційного документу) за законом України про кримінальну відповідальність кваліфікується за ст. 357 КК України, що передбачає кримінальну відповідальність за  викрадення, привласнення, вимагання офіційних документів, штампів чи печаток або заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання особи своїм службовим становищем, а так само їх умисне знищення, пошкодження чи приховування, а також здійснення таких самих дій відносно приватних документів, що знаходяться на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності, вчинене з корисливих мотивів або в інших особистих інтересах.

Вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень караються покараннями від штрафу до позбавлення волі.