20 років на варті ефективного управління бюджетними коштами

30 січня 2016 року — особлива дата для шполянських казначеїв — 20 років тому цього дня був призначений на посаду начальника новоутвореної державної структури Павло Григорович Слюсар. Управління казначейської служби, а тоді назва цього органу звучала дещо інакше, бо в різні роки відбувалися реорганізаційні процеси, було створено на виконання президентського указу «Про Державне казначейство України», який вийшов ще в квітні 1995 року. Тож шполянські вартові бюджетної скарбниці відзначають 20-ту річницю із дня створення районного територіального підрозділу Державної казначейської служби України саме 30 січня. Тоді на фоні економічних перетворень далеких 90-х формувалася нова ринкова система, котра переформатувала фінансово-бюджетні процеси в державі.

На цю структуру покладено нині виконання всього комплексу завдань із реалізації державної політики у сферах казначейського обслуговування бюджетних коштів та ведення бухгалтерського обліку виконання бюджетів всіх рівнів. Казначейське обслуговування бюджетних установ та організацій здійснюється на основі ведення єдиного казначейського рахунку, відкритого у Національному банку України.

Незважаючи на таку серйозну місію та покладену відповідальність, у робочі дні в цій установі завжди панує приємна робоча атмосфера. Представники розпорядників коштів швидко вирішують всі питання у кабінетах управління, отримують консультативну допомогу, надають відповідні документи для реєстрації бюджетних зобов’язань, платіжні доручення для оплати тощо.

Цікаво, що попри таку математичну спрямованість роботи, працівники установи є дуже творчими, з різностороннім світоглядом людьми. Неканцелярський затишок та незвичайні етнічні і духовні експозиції поряд паперовими рядами документації додають кабінетам світла, а працівникам — натхнення у праці.

Особливо приємно перебувати у кабінеті незмінного за ці 20 років очіль-ника управління Павла Слюсаря, де робочу атмосферу доповнює створена власними руками державна символіка, образи святих, елементи української культури і старовинних ремесел, декоративних рослин. Тут можна не лише вивчити історію казначейської служби, а й взагалі вести мову про національні надбання українського народу, аналізувати його сучасне та минуле. Зв’язок із прекрасним духовним світом вважає прийнятним і головна очільниця казначейської служби в Україні — Тетяна Слюз. У різні роки вона ініціювала різні конкурси дитячих малюнків, видання іміджевих книг та буклетів про діяльність колективів казначейства всієї України, в т. ч. і шполянського.

У стінах колишнього державного банку «Україна», майно якого з 2003 року передано в оперативне управління казначейській службі, знаходяться і такі органи як суд, управління юстиції. До цього орган казначейства знаходився у адмінбудинку Шполянського елеватора.

Колись, до 1995 року, кошти державного та місцевих бюджетів перебували на обслуговуванні у вже не існуючому банку «Україна».

— Зі створенням окремого органу під назвою державне казначейство в Україні був встановлений контроль за здійсненням бюджетних видатків, — розповідає Павло Слюсар. — Слід згадати, що у 1999 році Черкаська та Дніпропетровська області були тими двома регіонами, де проводився реформаторський експеримент: ми взяли на обслуговування місцеві бюджети. І цей позитивний досвід поширився на всю Україну. Сьогодні ж всього на обслуговуванні у районної казначейської служби перебувають 93 розпорядники коштів, з яких 81 місцевого бюджету та 8 одержувачів (комунальні підприємства). У попередні роки одержувачами були також сільськогосподарські підприємства, які отримували фінансову підтримку з держбюджету на виконання програм розвитку тваринництва та рослинництва.

В переддень 20 річниці казначейства слід зазначити, що у цього колективу на високому рівні налагоджена співпраця з колегами з фінансового управління та податкової інспекції, розпорядниками та одержувачами коштів державного та місцевого бюджетів. Вони ніколи не боялися встигати за диктом нового часу і завжди їм вдавалося впроваджувати нове, випробовувати різні сучасні методи для удосконалення роботи.

— Нині у нас уже готовий до запуску новий проект, — ділиться здобутками заступник начальника управління Володимир Гукало. — Ми дійшли вже до нового рівня комп’ютерних технологій: є можливість для дистанційного обслуговування клієнтів нашої установи, систему вже налагоджено. Залишається лише провести роботу з навчанням — і невдовзі це значно полегшить нашу спільну працю.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).

ВІД ІМЕНІ РОЗПОРЯДНИКІВ ТА ОДЕРЖУВАЧІВ КОШТІВ:

Володимир ПУСТОВІТ, голова ради ветеранів війни і праці, колишній начальник фінансового управління Шполянської районної державної адміністрації:

— Окремі функції казначейської служби на початку 90-х виконувало фінансове управління. Тоді до наших обов’язків входила робота щодо прийняття і зведення звітності бюджетних установ. У 1996-му утворився орган державного казначейства, який нині здійснює касове виконання бюджетів, контролює стан бухгалтерського обліку в бюджетних установах, виконує банківську функцію. Павло Слюсар — виходець із нашого колективу фінуправління, за це двадцятиріччя зміг досягти найвищих результатів у становленні організації казначейської служби, зарекомендував себе порядним, принциповим, скрупульозним керівником. Колектив в цілому заслуговує на добре слово, всі працівники дуже відповідальні, завдяки своїм діловим якостям змогли організувати свою роботу подібно часовому механізму. За рівнем відповідальності можна порівняти із роботою сапера, адже помилок допускати справді тут не можна.

Ігор МУСЮРА, в.о. директора районного центру зайнятості:

— Безперечно, вважаю цей трудовий колектив професіональним та відповідальним, що є сьогодні надзвичайно актуальним у плані прозорості та контрольованості фінансових потоків. Наша співпраця і партнерські стосунки завжди ефективно вирішували всі поставлені завдання. У ювілейний день хочу побажати їм благополуччя і миру на своїй землі, подальших успіхів у роботі та справедливої вдячності від держави та місцевої громади.

Сергій ІЩЕНКО, сільський голова села Лип’янка:

— Із колективом казначейської служби дуже тісно контактуємо, ми маємо справу із справжніми професіоналами, дуже порядними людьми. Особливо вдячні Віталію Ковалю, який обслуговує Лип’янську сільську раду, а також керівнику організації Павлу Слюсарю за ефективну співпрацю, за поради і цінні роз’яснення. Ми завжди разом знаходили вихід із будь-яких складних ситуацій. Взагалі, із такими людьми помилок у підготовці документів бути не може. Вважаю, що наші колеги відповідально ставляться до виконання службових обов’язків, щиро прагнуть допомагати клієнтам піднімати рівень робочих відносин.