28 липня — День хрещення Київської Русі

З 2008 року, враховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної пра-вославної церкви та громадськості, указом президента України Віктора Ющенка № 668/2008 від 25 липня 2008 року День хрещення Київської Русі був оголошений державним святом України. Відзначається це свято 28 липня — у день пам’яті князя Володимира, хрестителя Київської Русі.

27—28 липня 2015 року, у День 1000-ліття упокоєння рівноапостольного великого князя Київського Володимира, Українська церква відзначатиме річницю хрещення Київської Руси-України.

З цієї нагоди у Володимирському патріаршому кафедральному соборі (бульв. Шевченка, 20), відбудуться урочисті богослужіння:

27 липня з 17.00 — всенічне бдіння;

28 липня з 10.00 — Божественна літургія.

Богослужіння очолить патріарх Київський і всієї Руси-України ФІЛАРЕТ, у співслужінні єпископату і духовенства Київського патріархату.

По завершенні літургії (після 12.00) від Володимирського собору до пам'ятника святому Володимиру відбудеться ХРЕСНИЙ ХІД.

Запрошуємо взяти участь у богослужінні та Хресному ході всіх, у тому числі й вірних УПЦ Московського патріархату:

- кому не байдужа доля Українського православ'я,

- хто хоче бачити в Україні Єдину помісну православну церкву.

Київ — наш другий Єрусалим, Дніпро — український Йордан, Володимир — наш Великий князь і Хреститель!

КИЇВСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ — ПОМІСНА УКРАЇНСЬКА ЦЕРКВА!

Твоя особиста участь і молитва — важливий внесок у розбудову Української православної церкви і незалежної Української держави.

Пам'ятай слова великого Гетьмана: «А за віру — хоч умріте! І вольностей бороніте!».

Оргкомітет.