29 січня — День пам’яті героїв Крут

Шановні жителі Шполянщини!

29 січня в Україні відзначається день пам’яті героїв Крут.

У новітній Україні стало вже звичним наприкінці січня кожного року привертати громадську увагу до епізоду, що трапився в розпал революційного зламу, — до бою під Крутами.

Ця подія — трагедія і тріумф. В бою під Крутами пролилася кров української інтелігенції та молоді, що несла духовне визволення. Бій став символом жертовності, на якому виховувалось і виховується сьогоднішнє молоде покоління. Чин героїв Крут є взірцем патріотизму, палкої любові та відданості Батьківщині, взірцем мужності, благородного служіння Україні.

Дорогі наші земляки!

Сьогодні ми звертаємось до вас з проханням зберегти пам'ять про ці страшні дні. Закликаємо молодь, інтелігенцію, політичні, громадські організації проявляти свою високу громадянську позицію і робити все для того, щоб подвиг героїв Крут та пам’ять полеглих була завжди оповита ореолом слави і стала взірцем для майбутніх поколінь, щоб всі ми пам’ятали, згадуючи події під Крутами, що найсвятішим для нас була, є і буде Україна.

Сьогодні нас розділяють різні епохи, але об’єднують однакові прагнення: як і колись, так і тепер український народ відстоює ідею єдності, соборності та територіальної цілісності держави.

Нині приклад патріотизму показують наші герої-захисники, які в східній частині держави ціною власного життя відстоюють нашу єдність, мужньо захищають українську землю.

Бій під Крутами став черговим сумним підтвердженням того факту, що Україна здатна перемогти лише коли вона соборна і єдина.

Вічна слава Героям! Слава Україні!

Володимир ПОТАПЕНКО, голова райдержадміністрації

Олександр КУЗУБ, голова районної ради

Сергій КРАВЧЕНКО,  міський голова.