Аліменти на дітей будуть стягувати із премій військових

Аліменти на утримання дітей віднедавна законотворці дозволили стягувати й із премій, які отримують військові. Раніше дозволялося знімати лише зі сталого заробітку.

На період дії воєнного стану  військовим, які несуть службу у Збройних Силах України, та працівникам деяких інших силових структур виплачується додаткова винагорода в сумі 30 тисяч гривень на місяць. Крім того, захисники, які беруть участь в активних бойових діях, отримують додаткову винагороду у розмірі 100 000 гривень. Донедавна вищезазначена доплата не враховувалась до переліку видів доходів, з яких стягувались аліменти. До цього переліку входили виплати, які мали постійний характер.

Постановою № 1263 від 11 листопада 2022 року Урядом були внесені зміни, відповідно до яких вищезазначені категорії осіб будуть відтепер сплачувати аліменти також з інших виплат, установлених законодавством, зокрема додаткової винагороди, яка виплачується на період воєнного стану.

Варто зазначити, що прийняття вказаної норми вплине на розмір аліментів, отримуваних лише в частці від доходу.

Також законодавством встановлений максимальний розмір аліментів, який не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів на одну дитину відповідного віку. З 1 грудня 2022 року максимальний розмір аліментів становить:

– для дітей віком до 6 років – 22 тис. 720 грн;

– для дітей віком від 6 до 18 років – 28 тис. 330 грн.

Проте, батьки за спільною згодою  мають право обумовити суму, яка буде перевищувати максимальний розмір.

За інформацією Придніпровського районного суду міста Черкаси