54,9% жителів південних сіл Шполянщини вірять, що тільки сама громада може реалізувати надії на краще майбутнє

Соціологи кажуть

     Ініціативною групою «Вибір Шполянщини» разом з «Центром незалежних соціологічних досліджень» м. Київ з 16 по 18 червня 2017 року було проведено соціологічне дослідження серед жителів сіл Веселий Кут, Водяне, Кавунівка, Лип’янка, Маслове, Нечаєве, Ярославка.

    Під час опитування було зазначено найголовніші питання та проблеми жителів зазначених вище сіл, а також їхню схильність до тієї чи іншої політичної партії. Надзвичайно вражаючим, але типовим для нашого часу, стала абсолютна недовіра до центральної влади. Так, свої надії на краще майбутнє 5,9 % жителів пов’язують із Президентом України, 5,1% — з Кабінетом Міністрів, 15,7%   — покладають надії на місцеву Черкаську та Шполянську владу, 4,3% — назвали інший варіант, а 54,9% — вірять, що тільки сама громада може реалізувати надії на краще майбутнє.

   Більшість опитаних вірять, що місцева влада здатна внести більший внесок у розвиток, ніж центральна, яка є віддаленою від поточних питань жителів.

   Під час проведення опитування стали явними також і проблеми, що бентежать людей. Найбільш хвилюючими питаннями державного рівня в громаді є проблема війни на Сході, зростання цін, безробіття та тарифи на комунальні послуги. Також велику кількість жителів громади хвилює занепад моралі в суспільстві. Із місцевих питань болючими є недостатній рівень ремонту доріг, медичного обслуговування, низькі закупівельні ціни на молоко та м’ясо, а також проблеми з водою.