7 НЕЗВИЧНИХ ПОРАД ДЛЯ ЗНЯТТЯ СТРЕСУ

Напевно, не існує в світі такої людини, якій не були б знайомі сим­птоми стресу — неможливість зосередитися, повна відсутність думок у голові, а часом і справжня паніка. Стан, м’яко кажучи, не з приємних, але і його можна легко «перебороти» і навіть ним управ­ляти. Ось кілька способів:
1. Розчесати волосся.
На перший погляд це може зда­тися дуже дивним заняттям, але все очевидно: під час роботи мімічна мускулатура напружується, та так, що в результаті у нас починає боліти голова. Найпростіший спосіб — це протягом 10—15 хвилин розчісувати волосся. Це допоможе «розігнати» кров і розслабити м’язи.
2. Масаж.
Зрозуміло, це буде не справжній, повноцінний масаж, але якщо про­тягом 30 секунд промасажувати собі точки, що знаходяться під носом, між бровами, під нижньою губою і в центрі долоні, то вам стане на­багато краще.
3. Потерти долоні.
Один із тих способів, які не ви­магають для зняття стресу жод­них додаткових предметів. Просто потріть долоні одна об одну до тих пір, поки вони не стануть гарячими. Другий варіант — розтерти вуха.
4. Постояти під душем.
Часто кажуть, що «вода змиває всі неприємності та негатив». Част­ково так воно і є — теплий душ трохи масажує голову і плечі, що дозволить вам розслабитися та відчути себе набагато краще.
5. Посовати предмети.
Цей спосіб буде до душі тим, хто любить все східне. Азія дійсно багата на різноманітні практики, що дозволяють упорядковувати влас­ний організм. Одним із постулатів подібних практик вважається на­ступний: «Пересунь 27 предметів в бу­динку — і печаль тебе покине». Хтось вважає, що в такий спосіб у будинку звільняється простір для енергії, яка починає рухатися в потрібному на­прямку, а ми думаємо, що вся справа в тому, що відволікається мозок.
6. Розфарбуйте кілька картинок.
Психологи виявили, що розфар­бовування картинок хоча б протягом декількох хвилин значно знижує рівень стресу і сильно підвищує швидкість ви­конання завдань. Як варіант — сісти всім офісом і дружно намалювати по картинці впродовж п’яти хвилин, а по- тім влаштувати невелику виставку от­риманих робіт.
7. Танцюйте!
Танці (нехай навіть для вас це про­сто ритмічне погойдування з боку в бік) дозволяють зняти стрес, заспокоїти нерви та набути гарної фізичної фор­ми. Останнє, звичайно, за умови, що ви цим займаєтеся регулярно.

Сторінку підготувала Лариса БАЧИНСЬКА.