«Батьківщина» проти узаконення російської окупаційної влади на Донбасі

Засідання парламенту 6 жовтня 2017 року увійде в історію України чорною сторінкою, через ухвалення закону про легалізацію російської окупаційної влади на Донбасі та амністію злочинцям, що знищували українців. Про це заявив перший заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв на брифінгу в парламенті.

Він зазначив, що «Батьківщина» не голосувала за законопроект про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях, оскільки він:

  1. легалізує «Мінські домовленості»;
  2. забезпечує амністію злочинцям, що знищували українців;
  3. гарантує представникам російських окупаційних адміністрацій фінансування з українського бюджету;
  4. дозволяє формувати «сили народної міліції» (з числа терористі та учасників бандформувань);
  5. визнає дії Збройних сил Україні по відновленню територіальної цілісності країни незаконними, відкриваючи шлях до засудження наших військових у Гаазькому трибуналі.

Усе, що відбувалося у сесійні залі парламенту, зазначив Сергій Соболєв, нагадує голосування фракцій Партії регіонів разом із комуністами за законопроект про особливий статус окремих регіонів Донецької та Луганської областей, яким узаконили тероризм на території Луганська і Донецька та дозволили створювати підрозділи так званої народної міліції, свої суди та свої прокуратури.