8 головних змін у нарахуванні субсидій

«Не» соціальні норми 

    1 травня набули чинності нові правила отримання субсидій їх перерахують вже з урахуванням нових знижених норм споживання.

Субсидію на наступний період не отримають українці, у яких є двомісячна заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг.

Експерти кажуть це черговий спосіб уряду заощадити на субсидіях, повідомили Новини України.

     Що передбачають нові правила отримання субсидій і до чого вони приведуть?

Що змінилося?

1. Знизили соціальні норми.

    Головна зміна українцям скоротили соцнорми споживання тепло-, електро - та газової енергії.

    Минулої зими субсидія покривала 330 кубів на опалення квартири площею 60 кв. метрів, уже в наступному опалювальному сезоні знижку будуть нараховувати тільки на 300 кубів. Якщо сім'я споживатиме і далі 330 кубів, за 30 кубів вже доведеться платити (за чинним тарифом, це 204 гривні).

   Щодо тепла, в квартирі з центральним опаленням площею 60 кв. м. субсидія покриватиме замість 3,28 вже всього 2,5 Гкал тепла.

   В уряді запевняють, що зниження соцнормативов було однією з умов МВФ для отримання Україною наступного траншу кредиту.

2. Змінили опалювальний період.

    Раніше субсидія на опалювальний період призначалася всім українцям в період з 1 жовтня по 30 квітня і коректувалася органами місцевого самоврядування або органами виконавчої влади. У 2017 і 2018 роках громадянам з індивідуальним опаленням субсидія буде нараховуватися з 15 жовтня по 15 квітня.

3. Протягом місяця тим, хто отримує субсидії, потрібно повідомити органи соціального захисту населення про:

   - зміну складу зареєстрованих осіб у житло: якщо хтось виписався або прописався;

   - зміну соціального статусу членів родини: якщо хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;

  - про здійснення одноразової покупки, що перевищує 50 тисяч гривень;

  - про зміну набору комунальних послуг: якщо відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне або навпаки.

4. Переплату за комуналку "спишуть" з рахунку.

   Переплату за ЖКГ, яка набереться в сім'ї за півроку, з 1 травня просто спишуть з рахунку.

   Раніше така переплата переходила на наступний місяць – тобто, якщо в цьому місяці спожив менше енергії і переплатив, то в наступному місяці заплатиш менше. Це мотивувало людей економити. Тепер же переплата за холодну і гарячу воду, а також за опалення, повертатиметься до бюджету. Тобто, сім'я, яка отримувала субсидію на комуналку, але економила і споживала менше норми, залишки на своїх рахунках втратить.

5. Субсидію заберуть у боржників за ЖКГ.

З 1 травня житлова субсидія не призначається на наступний період при наявності 2-місячної заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Якщо боржник протягом двох місяців підтвердить сплату заборгованість або домовиться про її реструктуризацію, то субсидія назначится з дати закінчення дії попередньої.

Зазначений строк може бути продовжено на підставі рішення районної, районної у містах Києві та Севастополі держадміністрації при наявності поважних причин.

6. Доходи за місяць, а не за рік.

Тепер субсидії будуть надавати з урахуванням середньомісячного доходу осіб за чотири квартали, а не за календарний рік. Мабуть, це зроблено, щоб відсікти тих, хто отримує мінімальну зарплату. З нового року вона збільшена в два рази до 3200 гривень, але якщо б продовжували вважати середню зарплату за рік, то за рахунок минулого року багато громадян однаково претендували б на субсидії.