Акція «Ніч у музеї» стала пізнавальною подорожжю у світ цікавого

До Міжнародного дня музеїв, який щороку відзначають країни Європи 18 травня, в Шполянському історико-краєзнавчому музеї проведено акцію «Ніч в музеї». Вже другий рік поспіль шполяни долучилися до міжнародного заходу, який відбувається в 42 країнах та в понад 2000 музеїв, які відчиняють свої двері в той час, коли зазвичай вже не працюють і проводять незвичайні екскурсії.

Відвідувачами шполянського музею цього дня стали учні дитячої школи мистецтв разом зі своїми викладачами, учні школи-інтернату з вихователями та мешканці нашого міста.

Директор закладу Наталія Іванченко перед початком екскурсії познайомила відвідувачів з місцевими гончарами, які саме займалися роботою — на гончарному колі виготовляли з глини миски та підсвічники. Так традиційні українські ремесла та промисли наших предків ожили неподалік експозицій старовинного народного вжитку.

Екскурсія по музею тривала під заголовком «А чи знаєте ви?..». Тож вона видалась незвичайною, святковою, працівниками музею було представлено цікаві і маловідомі факти про археологічні знахідки, побутові речі та традиційні предмети промислів наших предків. Екскурсанти слухали живий звук платівок на раритетному патефоні 40—50-их р.р. ХХ ст.

По закінченню подорожі в минувшину, всіх зайняли цікаві майстер-класи. Гончар, викладач гончарства станції юних техніків, Станіслав Мазурик разом з двома своїми учнями, Антоном Овчариком та Олексієм Гладюком, навчали гончарному ремеслу — бажаючі по черзі сідали за гончарне коло та пробували створювати вироби власними руками. А поруч з майстром-гончарем представляла свої вироби Лілія Фартушна, яка займається оздобленням гончарних виробів в техніці «декупаж». Вона розповідала дітям, як просто і швидко оздобити виріб та зробити в домашніх умовах красиве намисто з глини. В «Світлиці» музею майстер-клас проводила художник центральної бібліотечної системи Ольга Задворська. Вона навчала дітей, як виготовити декоративні маки зі стрічок. Діти з захопленням різали, шили, клеїли та раділи результатам — гарним квітам, символам Перемоги.

Ганна ШВЕЦЬ (фото автора).