Лише третина шкіл Черкащини забезпечена медпрацівниками, — Держпродспоживслужба

Лише третина шкіл області забезпечена медичними працівниками. Про це повідомили в пресслужбі головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Упродовж серпня у школах Черкащини працювали спеціальні робочі групи. Вони перевіряли дотримання вимог санітарного законодавства та забезпечення протиепідемічних заходів у період карантину. Усього, зазначили в управлінні, провели майже тисячу обстежень.

"За результатами проведених перевірок порушення вимог санітарного законодавства виявили майже у кожному другому навчальному закладі. Минулого року цей показник складав близько 35% (кожен третій заклад). Високий показник порушень пов'язаний із новими вимогами, введеними Санітарним регламентом, зокрема, щодо питань організації належного питного водопостачання, утримання місць загального користування, оснащення навчальних кабінетів сучасним обладнанням тощо", — йдеться у повідомленні.

Результати перевірок засвідчили, що майже у сотні закладів капітально відремонтували окремі будівлі, споруди та мережі. Водночас капітального ремонту потребують 85 садочків та 97 шкіл.

"Актуальним для сільської місцевості залишається забезпечення дітей якісною питною водою. За результатами лабораторних досліджень не відповідали гігієнічним нормативам за мікробіологічними показниками 15,3% досліджених проб питної води, за санітарно-хімічними показниками – 14,9 %2", — зазначили в управлінні.

Також, йдеться у повідомленні, проблемним залишається питання належного медичного забезпечення закладів освіти. Лише третина закладів загальної середньої освіти забезпечена медпрацівниками.

За результатами перевірок фахівці направили майже 400 приписів та пропозицій.