Американці викрили багаторічну змову проти Тимошенко

Правлячий олігархічний режим в Україні вже багато років веде масштабну кампанію з дискредитації проти свого головного опонента — Юлії Тимошенко. Докази змови проти політика розкрили у федеральному суді США по скандальній справі проти колишнього політтехнолога Партії регіонів Пола Манафорта. Документи, оприлюднені в авторитетній британській газеті The Guardian, доводять, як довгі роки режим маніпулював свідомістю українців, створюючи вкрай негативний образ екс-прем’єрки.

На цю кампанію режим Януковича не шкодував грошей — федеральний суд знайшов на офшорних рахунках Манафорта 75 млн дол. від Партії регіонів, доводять документи, опубліковані в The Guardian. У сценаріях таємних компаній проти лідери «Батьківщини» команда Манафорта не приховувала.

Серед документів найбільше вражає звіт американських лобістів перед урядом Януковича, де вказано, що тільки за один за 2011 рік було розміщено у закордонних та вітчизняних ЗМІ понад 2 000 проплачених матеріалів, які поливали брудом  лідера «Батьківщини». The Guardian розкриває також «брудні методи» антипіару — компромат, брехня і маніпуляції.

Окремим проектом Манафорта та його команди проти Тимошенко була інформаційна кампанія «Україна — цифрова дорожня карта». Її розробники планували «потопити» Тимошенко як політика, штучно навішавши на неї брехливі ярлики «корупціонера», «газової принцеси», «прихильника антисемітизму і нацизму».

Основною технологією кампанії було масове поширення кремлівськими ботами у медіа та соцмережах фейків про Юлію Тимошенко. Мова йшла про сфабриковані відео і проплачені статті. Для цього навіть сформували «липовий» аналітичних центр з відставних європейських політиків.

Матеріали друкували за гроші у впливових світових ЗМІ і далі їх масово тиражували в українських виданнях. The Guardian зазначає, що у кампанії проти Тимошенко використовуються кремлівські «фабрики ботів». Таким чином з’ясувалось, що весь бруд, які роками лили проти Тимошенко і масово тиражували у ЗМІ, — це проплачена брехня.