Багатотонні трактори та велетенська “божа корівка” їздили наввипередки

       Минулої п'ятниці в Катеринополі відбувся щорічний “Трактор-Фест”, організований за ініціативи Васецького Олега

       Фестиваль потужних тракторів відбувся вже вшосте,  цього разу в Катеринополі. Відтепер свято щороку змінюватиме місце проведення, аби жителі й інших районів, де працює “Урожай”, змогли насолоджуватися видовищем.

     Ще за годину до офіційного старту фестивалю велика галявина була вже заповнена гостями. Для більшості було загадкою, що на них чекатиме, адже організатори до останнього не розголошували запланованих заходів. Чималою несподіванкою для людей стали ведучі головного тракторного шоу Черкащини. Ними стали лідери відомої команди  КВН “V.I.P. Тернопіль”  Тетяна Песик й Тарас Стадницький. Саме вони майже увесь день розважали гостей.

      Розпочалося свято зі змагань трактористів. Потужна техніка, від якої здригалася земля, наввипередки ганяла по прямій і, під умілим керуванням механізаторів “Урожаю” виконувала різноманітні завдання. Так трактористи сперечалися за звання найкращого у своїй категорії. В результаті перше місце здобув Віталій Музиченко з Пішок (Корсунщина), що керував трактором Fendt. Найскладнішим в змаганні для нього було забити трактором м’яча у ворота та намалювати вісімку. Для цього, каже, не тренувався спеціально, допомогли професійні навички. Першим у змаганні на МТЗ  став і Василь Савранський з Розсохуватки (Катеринопільщина). Він зізнається, що техніку жаліє і тому не може назвати себе шумахером.

        За  перше місце механізатори отримали Сертифікати від Олега Васецького на 15 тисяч гривень. Ті, хто виборов другі й треті місця, отримали відповідно по 10 і 5 тис грн.

       - Головне досягнення нашого підприємства — це люди і особливо механізатори, робота яких найтяжча. Без них техніка — купа заліза. Тому й свято тракторних перегонів - це насамперед можливість для наших хліборобів продемонструвати свої вміння приборкувати залізних коней  та ще й отримати за свої старання цінні подарунки, – наголошує Олег Васецький. – Щорічно фест відбуватиметься в різних районах. Почали з Катеринополя, бо це особливе для мене місто. Тут я закінчив школу, тут працювали батьки, тут розташована одна з найбільших філій «Урожаю».

    Феєричним продовженням фестивалю стало “Шопопало-раллі”. Протягом року механіки “Урожаю” вигадували чудернацькі машини, аби здивувати глядачів. “Божа корівка”, велетенський триколісний “козацький мотодром”, “мрія агронома” і ще кілька дивних засобів пересування кружляли полем під оплески і сміх глядачів. Згодом всі охочі навіть змогли покататися на цих машинах.

      Особливим учасником фесту став 5-річний Микола Чухліб. Хлопчик без сторонньої допомоги  уміло кермував невеликим японським тракторцем. Саме він може потрапити до української Книги рекордів Гіннеса як наймолодший тракторист.

      Було чим себе зайняти людям і після перегонів. Діти каталися на каруселі й стрибали на надувних гірках, а дорослі спостерігали за виступами аматорських гуртів і сміялися з жартів відомих КВНщиків. Хедлайнером концертної програми став гурт “Лісапєтний батальйон”. Зірки й самі були у захваті від фесту.

      - Маю мегакруті емоції. Не знала, що на тракторах можна так ганяти, - ділиться Тетяна “Танька” Песик, поки готується до наступного виступу. -“Шопопало-раллі” - то взагалі “розрив”. Їздити на триколісному тому монстрові було страшно, адже треба якось самій триматися і мікрофон не впустити. Загалом, давно не переживала такого позитиву.

    Голодним зі свята не пішов ніхто. Сотнями безкоштовних порцій смачної каші та курячих крилець (до речі, крилець заготовили понад тонну) пригощали усіх охочих. Не менше було й шашликів. На більш як сімдесяти мангалах готувалося м'ясо.

     -  Раніше чув про “Трактор-Фест”, але не думав, що це настільки круто, -  говорить катеринопілець Юрій Кулибаба. - Організація свята на висоті. Добре, коли є і дорослим на що подивитися і їхнім дітям. Тут рай для очей і для шлунку.

     Апогеєм “Трактор-Фесту” стало вручення премій п'ятьом працівникам “Урожаю”. Вони трудяться на підприємстві з першого дня його створення. Олег Васецький особисто вручив чеки на 30 тисяч гривень кожному.

За інформацією газети «Вечірні Черкаси»