Банальна жадібність чи спроба дискредитації: у гімназії №3 виник скандал через допомогу школяреві

Анонімний допис у фейсбук-спільноті про те, як в Шполянському НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів №3-гімназія «якась дівка збивала гроші в учнів на уроці в присутності вчителя» викликав минулого тижня неабиякий резонанс серед шполянських користувачів соцмережі. «Дев’ятий вал» коментарів, яким дописувачі висловлювали думку під дописом, здивував би і досвідченого користувача. Що насправді сталось у гімназії, яку роль у цьому відгравав викладацький склад та школярі – розбиралась «Шполяночка+».

 

Конфлікт, в якому учнів та вчителів Шполянського НВК ЗОШ І-ІІІ стпенів №3-гімназія звинуватили у «вимаганні» розпочався з допису у соціальній мережі «Фейсбук». Для того аби наш читач міг краще зрозуміти суть конфлікту, що виник, публікуємо допис без змін та зі збереженням орфографії дописувача:

«Прошу анонімно!!!

Черкаська обл.. м.Шпола, гімназія номер 3!

Вчора ввечері моя дитина, прийшла додому і каже: приходить до них в клас дівчина з 11 класу, розказує, що якогось хлопця збила машина і вона збирає гроші, я дитині щоб вона була не голодна, а купувала собі щось поїсти, даю гроші. Я не мільйонер! І моя дитина віддає останні гроші, залишаючись голодною весь день! Це нормально? Питаю, а вчителька в класі була? Виявляється і вчителька була, і дівка гроші з малишні збивала в цей момент.

У мене є декілька питань: 1. Це законно? 2. Батьки того хлопця, взагалі, знають, якими методами їм школа збирає кошти? 3. Ті гроші до батьків, взагалі, доходять в повному обсязі?

Можливо написати заяву в НАБУ?

Знаю, про якого хлопця йде річ. Де звернення про допомогу до батьків школярів від постраждалої сім’ї чи викладачів?

Можливо, батьки чи Шполянська Гімназія прокоментують цю ситуацію?»

Публікуючи допис, який збурив Шполу, анонім певно і сам не очікував, що він спричинить такий резонанс. Користувачі розділились на два фронти, найчисельніший з яких згуртувався проти автора, а його поодинокі захисники просто загубились серед коментарів, які засуджували допис.

«Шполяночка +» розібралась в конфлікті та з’ясувала всі подробиці ситуації, яка виявилась спробою дискредитувати керівництво навчального закладу та його трудовий колектив недолугим звинуваченням у можливих корупційних діях.

Постраждалим хлопчиною виявився учень гімназії, одинадцятикласник Владислав Бойко, який у результаті дорожньо-транпортної пригоди отримав серйозні травми і його було госпіталізовано до Шполянської ЦРЛ. Лікуванням хлопця опікувався сам головний лікар лікарні Василь Уманець, який у коментарі «Шполяночці +» зазначив, що хлопець був справді у важкому стані.

- Мав черепно-мозкову травму, струс головного мозку, перелом кісток правої гомілки, суглобу, забійну рану гомілки. Під наркозом була проведена репозиція відламків гомілково-ступневого суглобу, – розповів лікар.

Мати учня Людмила Бойко каже, що допомогти синові відгукнулась одразу велика кількість людей. Пропонували медикаменти, кров, кошти.

- Це були і знайомі, і незнайомі. Я нічого ні у кого не просила, і була дуже вражена, що у нашій Шполі стільки добрих і чуйних до чужого горя людей, – розповідає Людмила Василівна.

Тим більше вона була вражена анонімним дописом, який з’явився минулого тижня, оскільки у самій гімназії завжди займалися доброчинністю, однокласники Владислава одними з перших запропонували допомогу, а керівництво школи та вчителі приїздили до сина, провідували і підтримували його.

Директор гімназії Анатолій Осадчий шокований звинуваченнями аноніма у вимаганні або якихось подібних речах. Він звичайно знав про ситуацію зі своїм учнем та про акцію зі збору коштів, яку ініціювали учні. Педагог розповів, що у школі є учнівське самоуправління з власним президентом, міністерством та волонтерами. Саме ці органи дитячої самоорганізації і однокласники виступили ініціаторами збору коштів Владиславу Бойку.

- Вони звернулись до педагогічного та учнівського колективу навчального закладу щодо можливості надання посильної матеріальної допомоги. Такі благодійні акції ми робили багато разів. Учні зробили оголошення, наступного дня волонтери пройшлись зі скриньками, діти та працівники школи добровільно здали кошти, хто скільки міг, хто хотів. Діти збирали кошти, вони мовчки заходили до класу зі скриньками, а всі охочі вкидали гроші. Вчителі також зібрали кошти, – розповів керівник навчального закладу.

На його думку, справа благородна і потрібна, адже діти проявляють співчуття, подекуди навіть більше, ніж дорослі. Анатолій Осадчий розповідає, що допомогу збирали не тільки у класах. Приєднався і шкільний танцювальний колектив «Барвінок», який віддав на лікування Владиславу отримані за перемогу в конкурсі гроші. Каже, усі зібрані кошти він особисто разом із президентом учнівської республіки Ольгою Довгопол та класним керівником Ларисою Кухар передали батькам у лікарні.

- Неприємно читати такі публікації в мережах, бо це була добровільна допомога. Ніхто ні в кого нічого не вимагав! У родини горе, на лікування необхідні кошти, тому ми по-людськи допомагаємо, як будь-який колектив, – ділиться враженнями від публікації Анатолій Павлович.

Аналогічної думки притримується і класний керівник Владислава Лариса Кухар. Каже, що такі благодійні акції — це постійна робота. Уся вона – на повністю добровільних засадах. Не важлива сума, допомога важлива якою б вона не була.

Не розуміє негативної конотації допису у фейсбуці і однокласниця Владислава, президент учнівської республіки Ольга Довгопол.

- Спочатку, коли ми дізнались про таку ситуацію, то у спільній бесіді вирішили допомогти однокласникові. Ми класом почали збирати кошти, про це навіть нікому не повідомляли. Звичайно, потім вже почали говорити і небайдужі також почали приносити кошти самостійно. Тоді ми вирішили провести в школі акцію милосердя. Такі акції ми проводимо неодноразово, адже розуміємо чуже горе. Волонтери з 9-х класів пройшлись по класах, розповіли ситуацію, – коментує дівчина.

Як бачимо, нічого злочинного в діях вчителів та школярів немає. Ніхто нікому до горлянки ножа не приставляв та посеред темного провулку кишені не трусив. Уся школа від малого до великого знала про трагедію Владислава і в одному пориві вирішила допомогти.

На жаль, редакція не знає автора допису, щоб узяти коментар і максимально висвітлити у матеріалі точку зору і мотиви створення подібного недолугого обвинувачення.

Тому ми можемо лише припустити, шо у цій ситуації скорше і автор допису і його прихильники в коментарях стоять на позиціях морально-етичного вибору, викривленого нинішніми реаліями суспільно-економічних відносин держави і громадян та міжособистісними стосунками, коли кожен сам за себе і «згорів у сусіда сарай, то гори і хата».

І незрозуміло таким от дописувачам, які, ховаючись за позначкою «анонім» і нібито в благому пориві справедливості тавруючи ганьбою інших людей, що допомагати можна і зі співчуття, не очікуючи за це якихось бонусів. Таки справжнє горе нашої нації, коли на сотню хороших людей віднайдеться один такий «правдоборець» із викривленими координатами світосприйняття і здається йому бідному, що весь світ на нього йде у наступ, а він же хотів як краще.

А зі свого боку редакція бажає Владиславу найскорішого одужання та нових досягнень!

Підготував Олександр Рибалка