Дедлайн призначено на вересень

Як відомо, Кабінет Міністрів України 31 січня 2018 року прийняв розпорядження, яким визначив лише механізм передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності від головних управлінь Держгеокадастру в областях у комунальну власність об’єднаних територіальних громад та порядок розпорядження Головними управліннями землями до їх передачі до громад.

«Ми знайшли механізми передачі ОТГ всіх земель у власність. Це правда. Мова про те, що Держгеокадастр відведе землю і передасть її ОТГ. І цю роботу потрібно завершити до кінця 2018 року», — цитує прем’єр-міністра Володимира Гройсмана Урядовий портал.

Коли ж право розпоряджатися землею перейде до Шполянської ОТГ? Про це дізнавалася «Шполяночка+».

— Шполянська міська рада об’єднаної територіальної громади поки що не має жодних законних підстав щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення, розташованих за межами населених пунктів, — інформують спеціалісти міської ради. — Нині майже всі земельні ділянки сільськогосподарського призначення розташовані за межами населених пунктів і перебувають у державній власності, а їх розпорядником є Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області.

Слід розуміти, що згаданим вище розпорядженням Кабмін ще не передав земельні ділянки сільгосппризначення чи повноваження щодо їх розпорядження громадам, а доручив Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру забезпечити проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності з наступною передачею їх у власність об’єднаним територіальним громадам.

Згідно із планом-графіком передачі земельних ділянок об’єднаним територіальним громадам у 2018 році, затвердженим в.о. Голови Держгеокадастру 05 лютого 2018 року, передачу земель до Шполянської міської об’єднаної територіальної громади заплановано на вересень.

Отже, Шполянська міська рада поки не є ані власником, ані розпорядним земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, не має жодних законних повноважень щодо їх передачі у власність або користування.

До передачі земель громадам їх розпорядником є головні управління Держгеокадастру в областях, які відповідно до вищезгаданого розпорядження Уряду повинні здійснювати передачу в користування або у власність земельні ділянки за погодженням з громадами шляхом прийняття відповідною радою рішення.

Передачу земель, включених до переліку, права на які виставлені на земельні торги, в комунальну власність громад буде проведено після оприлюднення результатів земельних торгів та укладення договорів оренди таких земельних ділянок.

Тобто, Шполянська міська рада зможе розпоряджатися земельними ділянками сільськогосподарського призначення (крім земельних ділянок приватної власності), розташованими за межами сіл Кримки і Скотареве та міста Шпола лише після передачі Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області сформованих за результатами інвентаризації земельних ділянок у власність громади.

До передачі земель до громади Шполянська міська рада може лише після відповідного звернення Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, висловлювати свою позицію щодо можливості передачі земельних ділянок у власність чи користування.

Юрій ГЛАДЕНКО