«Барвінок» 55 років «цвіте» на українських сценах

ТВОРЧИЙ ЮВІЛЕЙ

У нинішньому році Міжнародний день танцю на Шполянщині було з чим зустріти — 55-річчя від дня утворення відзначили зразковий дитячий танцювальний колектив «Барвінок» та народний аматорський ансамбль танцю «Гренада».

З 1978 року наполегливою творчою роботою відомого на теренах нашого району хореографа Едуарда Пресліцького досягається висока майстерність виконання танців та хореографічних композицій. Щоразу глядацький зал чи то Черкас, чи столиці, чи інших міст України зачаровується бездоганною постановкою танцю, вишліфуваного у студії Едуарда Едуардовича. За період роботи він проявив себе високопрофесійним балетмейстером, талановитим художнім керівником. Хореограф з 35-ти річним досвідом роботи передає учням все своє вміння, навчає їх красі і виразності рухів, формує дитячі фігури та розвиває їх фізичну витривалість, вчить своїх вихованців слухати і чути музику та любити його величність танець.

Стиль його роботи відображається у танцювальній манері: він упевнено, тонко і водночас легко, без натиску веде канву хореографічної композиції.

— За свою трудову діяльність виховав і долучив до народної хореографії понад 1500 дітей, — розповідає про трудовий досвід Едуард Пресліцький. — Хореографічна підготовка учасників колективу здійснюється на професійному рівні, після чого випускники обирають хореографію своїм фахом — маю багато учнів-продовжувачів своєї справи: Олександра Кузнєцова (працює хореографом в Золотоноші), Вадима Колісника (викладач хореографії Шполянської спеціальної школи-інтернату), Марію Пересунько (викладач хореографії в спеціалізованій школі для обдарованих дітей, с. Шевченкове), Ірину Каландирець (учасниця шоу-балету Оксани Білозір, м. Київ).

Едуард Едуардович постійно перебуває у творчому пошуку, своїм вихованцям також прищеплює прагнення до самовдосконалення. Педагог ефективно працює над науково-методичною проблемою: «Танцювальне мистецтво у позашкільному закладі», результати якої висвітлив у однойменному посібнику, поданому до участі в конкурсній частині XVІІІ обласної виставки педагогічних технологій «Освіта Черкащини-2013». Є автором адаптованої навчальної програми танцювального гуртка, співавтором книги «Барвінок» півстоліття у вихорі танцю», що побачила світ у 2013 році.

Сьогодні танцювальні колективи «Барвінок» та «Гренада» — це дитячі мистецькі колективи із власними оригінальними репертуарами та яскравими, неповторними творчими обличчями, всі концертні виступи — справжні в музично-театральне дійства. Вражають багатство образів, характерів, жанрове та стильове розмаїття, ваблять зір витончені, пластичні рухи юних артистів. За цим проглядається величезна гурткова робота, бо діти роблять усе легко, невимушено.

У складі колективу займаються понад 60 учнів міських шкіл.

Вихованці поділені на три вікові групи — з 7 до 14 років, організовано підготовчу групу. У сучасному репертуарі танцювального колективу більше двадцяти танців різних напрямів: хореографічні композиції, народні класичні, народні танці в сучасній обробці, дитячі сучасні танці, які відповідають віковим особливостям гуртківців.

Танцювальному колективу «Барвінок» за вагомий внесок у справу виховання учнівської молоді, відродження і примноження надбань національної культури та художньої спадщини українського народу, високий художній рівень наказом Міністерства освіти і науки України №733 від 5 серпня 2008 року присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив», а відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №824 від 18 липня 2012 року його підтверджено.

Напередодні ювілею колективу депутати районної ради від партії ВО «ЧЕРКАЩАНИ» ініціювали виділення 30000 грн. з районного бюджету на придбання нових костюмів та ноутбука для потреб колективу.

Шановні жителі Шполянщини!
14 травня 2016 року о 15-ій годині в кіноконцертному залі «Космос» відбудеться ювілейний концерт з нагоди 55-ої річниці з дня утворення зразкового дитячого танцювального колективу «Барвінок» та народного аматорського ансамблю танцю «Гренада».

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь святкуванні.

 

ПОСЛУЖНИЙ СПИСОК

Едуард Едуардович ПРЕСЛІЦЬКИЙ розпочав свою трудову діяльність у Шполянському будинку школярів у січні 1978 року. За значний внесок в розвиток хореографічного мистецтва нагороджений:

1981 рік — медаль «За досягнення в самодіяльному мистецтві»;

1987 рік — медаль лауреата ІІ Всесоюзного фестивалю народної творчості;

2003 рік — наручний годинник «Від Президента України» з нагоди Дня Незалежності України;

2009 рік — лауреат районної премії в галузі освіти і культури імені Івана Гончара;

2010 рік — стипендіат головного управління культури Черкаської облдержадміністрації;

2011 рік — Почесна грамота Черкаської обласної ради.

Неодноразово нагороджувався грамотами обласного управління освіти і науки, районної ради та державної адміністрації, відділу освіти.