«Батьківщина» пропонує вдвічі підвищити пенсії для сільського населення і збільшити пенсії військовим пенсіонерам

Фракція «Батьківщина» пропонує вдвічі підвищити пенсії для сільського населення. Про це повідомив перший заступник Голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв в інтерв’ю журналістам у кулуарах парламенту.

Сергій Соболєв зауважив, що значній частині сільських пенсіонерів пенсія так і не була проіндексована належним чином і сподівань на її подальше підвищення немає, через те, що вони не можуть підтвердити жоден робочий день до 1972 року. Бо до 1972 року у селян не було трудових книжок. Гірше того, в них не було навіть паспортів. Також, багато пенсіонерів не може підтвердити свій робочий стаж після 1990 року, через зниклі архіви та за інших причин. Для прикладу він проаналізував ситуацію у Вінницькій області, де проживає 423 тис. пенсіонерів, а середня надбавка до їхніх пенсій становить лише 123 грн. При цьому працівники великих промислових підприємств і державні службовці отримали надбавку у 2-4 тис. грн.

Заступник Голови фракції «Батьківщина» зауважив, що аналіз причин значної різниці у розмірах пенсій свідчить про те, що неможливо прирівняти коефіцієнт обрахунку пенсії сільського населення до коефіцієнту нарахування пенсій міського населення.

Саме тому «Батьківщини» пропонує проіндексувати вдвічі пенсію для всіх, хто заробив відповідний стаж на сел. Відповідний законопроект розроблено і подано до парламенту.

Також, «Батьківщина» вимагає від уряду виконати свої зобов’язання перед захисниками України і підвищити врешті-решт пенсії військовим пенсіонерам, про яких «забули» під час ухвалення так званої «пенсійної реформи».

Народний депутат від «Батьківщини» Юрій Одарченко вніс до парламенту проект постанови, якою зобов'язує уряд виконати власну ж постанову КМУ №704 від 30 серпня 2017 року. Ця постанова уряду передбачає здійснення перерахунку пенсій військовим пенсіонерам та представникам інших силових відомств і врегульовує питання грошового забезпечення військовослужбовців, військових пенсіонерів та прирівняних до них осіб. Постанова повинна була набути чинності з 1 січня 2018 року. Проте 27 грудня 2017 року дію Постанови №704 було відкладено на рік. Внаслідок чого перерахунок пенсій також відкладено на рік, до 2019 року. «Батьківщина» вимагає негайно виправити цю ситуацію і провести підвищення пенсій військовим пенсіонерам вже цього року.

Нагадаємо, що «Батьківщина» не голосувала за зміни до пенсійного законодавства, в тому числі й тому, що там не було передбачено індексації пенсій для сільського населення, «забули» про військових тощо. Сергій Соболєв також зазначив, що вже третій уряд поспіль знущається над селянами. Спочатку при проведенні «пенсійної реформи Тигіпка» під час режиму Януковича-Азарова трудовий стаж для селян, необхідний для нарахування пенсії, був збільшений утричі. Зараз селянам фактично не підвищили пенсій і вони залишаються найнижчими серед інших категорій.