Біометричні паспорти — ключовий крок на шляху до безвізового режиму з ЄС

Запровадження біометричних паспортів громадян України для виїзду за кордон — це ключовий крок до запровадження безвізового режиму з країнами ЄС, переконаний Президент Петро Порошенко. «Цього кроку ЄС чекає від України для того, щоб надати нам безвізовий режим», — сказав Глава держави під час відвідування сервісного центру з видачі паспортів.

Глава держави висловив сподівання, що рішення щодо запровадження безвізового режиму між Україною та країнами ЄС буде ухвалено вже у травні поточного року на саміті «Східного партнерства» у Ризі. «З біометричними паспортами всі громадяни України будуть без віз перетинати кордон з країнами Шенгенської зони», — сказав Президент. У березні планується видача близько 30 тисяч таких паспортів, а у квітні — понад 200 тисяч. Перший заступник Міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе зазначила, що з часом процедура видачі документів спрощува­тиметься і збільшуватиметься кількість пунктів, де їх можна буде отримати.

Біометричні паспорти дозволять громадянам України безперешкодно їздити до країн ЄС після підписання Угоди про безвізовий режим. Особливість документа в тому, що це посвідчення особи міститиме електронний носій даних, на якому буде вписано інформацію про біометричні показники власника до­кумента з метою його ідентифікації.