«Благородна небезпека»: шахраї маскуються під соцпрацівників

Минулого тижня черговий злочин сколихнув українське суспільство. У Черкасах молодик вбив літню жінку, представившись працівником соціальної державної установи "Теплоенергозбереження». Нападнику – 21 рік. Перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння та представляючись працівником держустанови, він проник до квартири жінки похилого віку. Там, відволікши увагу бабусі, вчинив розбійний напад. Як зазначають у прокуратурі, жінка померла від нанесених травм. Після цього молодик обшукав квартиру і викрав документи: свідоцтво про право власності на квартиру та пенсійне посвідчення.

Останнім часом почастішали випадки, коли невідомі особи під виглядом працівників закладів соціальної сфери шляхом обману намагалися заволодіти особистим майном громадян. Особливо уразливою категорією до шахрайських дій є самотні пенсіонери,  які за віком та станом здоров’я не можуть критично проаналізувати поведінку зловмисника та зрозуміти, що перед ними – злочинець.

Вас має насторожити, якщо незнайома людина дізнається у вас про ваше здоров’я, потреби, житло або заощадження, обіцяє надати грошову або натуральну допомогу (продукти харчування, засоби реабілітації, одяг тощо). Не варто без перевірки посвідчень довіряти і тим, хто пропонує допомогти оформити документи, або здійснювати догляд. Будьте пильними та не повідомляйте про себе інформацію, що може допомогти шахраям у здійсненні протиправних дій щодо вас, не пускайте у свої домівки незнайомих. Слід пам’ятати, що державні соціальні інспектори та соціальні працівники установ соціальної сфери обов’язково мають службові посвідчення та зобов’язані пред’являти їх під час виконання своїх повноважень.

Щоб уберегтися від шахрайських  дій, виконуйте прості речі:

- за можливості, звертайтеся за призначенням різних видів пільг та допомог безпосередньо до уповноважених закладів, установ, організацій, не довіряйте незнайомим особам свої документи;

- майте телефонні номери соціальних установ, які надають вам соціальні послуги;

- якщо за станом здоров’я ви потребуєте соціального обслуговування вдома, під час знайомства із працівником соціальної служби, обов’язково вимагайте у нього посвідчення, переконайтеся, що там є його фотографія та печатка саме того закладу, з яким ви уклали договір про обслуговування/надання соціальних послуг;

- у разі сумнівів щодо особи, яка пред’являє посвідчення, з’ясовуйте інформацію про неї в установі, яка надає вам соціальні послуги.