Боротьба з бездоріжжям: перспективи ремонту шполянських доріг

Стан доріг місцевого значення на Шполянщині залишає бажати кращого. У цьому може переконатися кожен, хто щойно їздив до Ярославки, Іскреного чи Капустиного. Суцільні ями з року в рік все більш унеможливлюють безпечний рух у вказаних напрямках. І щоб капітально відремонтувати всі дороги, потрібні дуже великі кошти — близько 200 млн грн. Чи «світить» Шполянщині хоча б поточний ремонт доріг та чи збираються владці латати набридливі вибоїни, дізнавалась «Шполяночка+».

Рекордну суму — 11,5 мільярдів гривень субвенцій з державного бюджету на ремонт та утримання доріг місцевого значення отримають цього року обласні державні адміністрації України, з них 391 млн. грн отримає Черкаська область. Про це повідомляють в Кабінеті Міністрів України. Звичайно, навіть цих коштів, не вистачить для ремонту усіх доріг області, тож за кожний мільйон у сесійній залі (і поза нею) вівся справжній бій. Від Шполянщини це питання відстоював депутат Черкаської обласної ради (ВО Черкащани) Анатолій Ткаченко, якому разом із колегами Василем Уманцем і Віктором Степовим вдалося залучити на ремонт доріг Шполянського району понад 7 млн. грн.

— Процес залучення грошей із державного бюджету скоріше нагадує «ходіння по муках», — розказує депутат Черкаської обласної ради від Шполянщини Анатолій Ткаченко. — Пишеш купу звернень, домовляєшся, а потім воно змінюється безліч разів і знову йдеш по тому ж колу. Проте, дечого нам все-таки вдалося досягти у цьому плані. Пропозиції від Шполянщини врешті вдалося погодити в Черкаській облдержадміністрації, які вже запропоновані до розгляду на рівні Шполянської районної ради. Загалом Шполянский район отримає з обласного бюджету 13,8 млн. грн, що дозволить зробити дороги від села Васильків до Іскрене, від Кримок до Ярославки, в'їзди до Шполи та під’їзні дороги до міста. Також, ми сподіваємось на надходження з державного бюджету, які будуть витрачені на об’їзні дороги міста Шполи: по напрямку Золотоноша-Умань – переїзд Сигнаївка і п’ять кілометрів окружної.

Виділені з обласного бюджету на потреби Шполянського району гроші, разом із коштами сільських рад та участі соціальних партнерів зможе, хоч не суцільно виправити, проте істотно покращити ситуацію в районі.

Відтак, цьогоріч на проведення дрібних ремонтів доріг — від Кримок до всіх південних сіл, від Лебедина до Журавки, від Шполи до Іскреного, планується витратити понад 16 млн. грн, враховуючи кошти обласного, районного, сільських бюджетів, бюджетів ОТГ та фінансових внесків соціально-відповідального бізнесу.    

Минулої п’ятниці, 27 квітня, депутати вже затвердили виділення коштів для співфінансування проведення поточного середнього, дрібного ремонтів та експлуатаційного утримання доріг у Шполянському районі на суму 1 млн 947 тис. грн та надали обласному бюджету субвенцію у сумі 321 тис. грн для виготовлення проектно-кошторисної документації цих робіт.

Наталія СТОРЧАК

  

 

На фото: Депутати обласної ради від Шполянщини Анатолій Ткаченко та Василь Уманець під час сесії облради