БУДЕ ЖИТИ УКРАЇНА!

Міжнародний день миру відзначається з 1968 року. Проголосив його папа римський Павло VI. Основною думкою цього дня є теза: «Пробач, і ти отримаєш мир!» Щороку цього важливого дня, Міжнародного дня миру, люди в усьому світі збираються, щоб знову й знову підтвердити цю думку, вшанувати пам'ять жертв непорозумінь і конфліктів, а також заявити про власну готовність присвятити себе якнайшвидшому втіленню в життя давньої мрії людства. А мета ця — побудова більш безпечного та більш справедливого світу.

Для нашої країни питання миру зараз є життєво необхідним і найбільш бажаним. Наша країна — мирна країна, що ніколи не зазіхала на чужі території, землі. Ніхто навіть подумати не міг, що на рідні українській землі в XXI сторіччі лунатимуть постріли, убиватимуть людей. Наша історія мала багато трагічних періодів, коли свобода і факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки країни ставали на захист своєї землі.

У Лебединському НВК №1 відзначали День Миру. Учні восьмого класу із класним керівником Власенко Т.В. підготували виховний захід «Яке це щастя — в мирі жити!». Діти розповідали вірші, співали патріотичні пісні. Хвилиною мовчання вшанували пам`ять загиблого внука і сина наших односельців Бабана Віталія Юрійовича. Не можна уявити зараз, що ми будемо говорити про мир, не згадавши тих, хто боровся за наше краще майбутнє .Тому згадували і загиблих героїв Небесної сотні, і тих, хто зараз захищає нашу свободу на Сході країни. Діти молились за долю нашої країни і закликали берегти мир в усьому світі. Хочеться відзначити учнів школи Цибенка А., Прокопенка М., Глушка В.,учнів 9 класу, які прийняли активну участь у виставці плакатів «Хай буде мир на всій Землі!». Також учні школи взяли участь у акції «Лист пораненому бійцю». Особливо вразив лист Поп А.

В зоні АТО і зараз перебувають наші односельці і тисячі інших українців, що змушені захищати Батьківщину. Тисячі матерів, дружин, дітей моляться, просячи лише миру на нашій Землі і повернення їх рідних живими! Олександр Петрович Вакуленко, чоловік і батько, несе службу на сході країни з початку АТО. Учні нашої школи — Ковіта Сергій, Гнедько Степан — справжні патріоти і наша гордість. Вони захищають мир в Україні. Молимося за них і просимо: повертаймося живими і неушкодженими!

На території нашої країни йде неоголошена війна, тисячі загиблих, поранених, скільки вже синів втратили українські матері, скільки молодих юнаків оголошено в розшук. Ніколи ще бажання миру не було настільки бажаним, як зараз!

Темні часи пройдуть. Буде колоситися хліб. Будуть сміятися діти. Буде жити Україна!

Зоя ГЕРАЩЕНКО, педагог-організатор Лебединського НВК №1.