Через хвилі – до перемоги: шполяни взяли участь у Міжнародному запливі через Дніпро

Минулої суботи в Черкасах відбувся Міжнародний заплив через Дніпро. Цьогоріч участь у змаганнях взяли близько 300 плавців з різних куточків України, серед яких було і подружжя Інни та Сергія Мальчиків зі Шполи. Генеральним партнером міжнародних змагань виступила ГК «ЛНЗ». Подробиці дізнавалась «Шполяночка+».

Продовження на 3 стор

Усі охочі мали змогу випробувати свої сили та обрати дистанцію на рівень власної підготовки: 10 км, 5 км, 3 км чи естафету 5 км + 5 км для команд із двох учасників. Для дітей заплив розпочався за 800 метрів від берега.

Старт основної дистанції на 10 кілометрів відбувався на лівому березі Дніпра, спортсмени перепливали акваторію в найширшому її місці з фінішем на правому березі – в Черкасах. Вся дистанція пролягала уздовж найдовшої дамби України.

Першим 10 кілометрів здолав плавець з міста Дніпро – Дмитро Маляр, який проплив дистанцію за 2 години 25 хвилин. Чоловік уже втретє бере участь у черкаському запливі і вдруге перемагає.

– У 2018 році я також першим проплив 10 кілометрів. Коротші дистанції обирати не цікаво, якщо вже пливти, то максимальну.  Наступного року знову планую випробувати свої сили на цьому змаганні, – каже Дмитро.

Харківський плавець Олексій Нестерович здобув перемогу в запливі на 5 кілометрів. Спортсмен подолав дистанцію за 1 годину 14 хвилин. Раніше Олексій брав участь у змаганнях «Oceanman» та неодноразово перепливав Босфор.

– Я вперше беру участь у запливі через Дніпро, але можу сказати, що змагання організоване на хорошому європейському рівні. Також воно вирізняється тим, що участь можуть брати як професіонали, так і любителі. Хочу побажати, щоб ці змагання розвивалися і надалі, а кількість учасників з кожним роком лише збільшувалася, – каже Олексій.

Найстаршим учасником цьогорічного змагання був 60-ти річний Юрій Данильченко з Харкова. Чоловік зайняв 3 місце у запливі на 3 кілометри.

– Тренуватися я почав десь у жовтні минулого року, але активно — лише з лютого. Участю в змаганні завдячую своєму тренеру, який відповідально поставився до моєї підготовки. Басейн басейном, а відкрита вода – це зовсім інша історія. Тому я навіть не очікував, що мені вдастся потрапити до призерів. Але головне для мене в цих змаганнях – це перемога над собою, – каже Юрій Данильченко.

Головний організатор запливу, майстер спорту міжнародного класу із триатлону, відомий черкаський спортсмен Олексій Сюткін розповідає, що перші змагання із запливу через Дніпро в Черкасах відбулися ще в 2007 році.

– Сьогодні ми провели вже 11-тий заплив із того часу, на який до нас приїхали учасники з 20 областей України. У такий спосіб ми хочемо популяризувати плавання серед усіх верств населення, – каже Олексій Сюткін.

Міжнародний заплив через Дніпро відбувся за підтримки ГК «ЛНЗ». Представник генерального партнера, фінансовий директор ГК «ЛНЗ» Сергій Щербина зазначає, що черкаський заплив цьогоріч став одним із передових спортивних змагань в Україні.

– Мета цього запливу – це не лише можливість позмагатися з супротивниками та продемонструвати власну майстерність. Головне те, що захід популяризує здоровий спосіб життя та дозволяє учасникам відволіктися від буденних клопотів, випробувати свої сили чи спробувати щось нове. Також тішить те, що участь у змаганнях взяли представники різноманітних вікових категорій, – розповідає Сергій Щербина.

Шполянський спорт відчуває постійну підтримку ГК «ЛНЗ». Зокрема, дбають в ЛНЗ про ремонти спортивних залів, забезпечення дітей спортінвентарем, фінансування футбольних команд. Постійну допомогу від компанії отримує і спортивна юнацька школа. Тренування юних футболістів проходять на сучасному футбольному полі «ЛНЗ-Арена», яке є головним майданчиком і всеукраїнських футбольних турнірів за участі місцевого ФК «ЛНЗ-Лебедин».

«Я ніколи не думала, що боротимуся з хвилями» – Інна Мальчик 

Подружжя шполян Інна та Сергій Мальчики вже не вперше беруть участь у запливі через Дніпро. Вони випробовували себе на дистанції 10 км і минулого року. Та цього року  враження, отримані від запливу, перевершили всі сподівання. Інна Мальчик здолала цю дистанцію за 3 години 38 хвилин і  серед жінок у своїй віковій категорії  виборола почесне 2 місце. Сергія з перемогою розділили всього кілька секунд.

– Така подія не трапляється щодня чи щомісяця. Було здорово позмагатися зі спортсменами всієї України, — ділиться враженнями Інна Мальчик. – Нас підтримували наші друзі і рідні,  і це додавало сил і настрою. Перед запливом ми з чоловіком тренувалися майже на всіх шполянських ставках. Як не дивно, але цього року я зовсім не відчувала хвилювання.

Погода була гарною. Та коли почали плисти, звідкись взялися хвилі на воді. Я ніколи не думала, що боротимуся з ними. Минулого року такого не було. Що частіше ти піднімаєш голову, щоб зорієнтуватися на свій  буйок, борючись із хвилею, то більше витрачаєш сил і енергії. Тож мені доводилося більше концентруватися на хвилі. У результаті замість 10 км довелося здолати зайвих 340 м, а всю дистанцію я подолала за 3 години 38 хвилин. Це друге місце у моїй віковій категорії. Перше – виборола професійна плавчиня.

Інна Мальчик  брала участь у змаганнях як любитель. Каже, що  ті відчуття, які з’являються, коли оголошують твоє прізвище і ти підіймаєшся на п’єдестал, не зрівняти з будь-якими іншими. Бо головне те, що ти  в ці миті відчуваєш перемогу над самим собою, а це, безперечно, додає драйву.

Наступного року подружжя Мальчиків також планують брати участь у  цих змаганнях.