На Черкащині прогнозують тиждень дощів та похолодання

Цього тижня погода на Черкащині матиме дуже нестійкий характер, оскільки головними на синоптичній карті будуть циклони, а це зниження температури повітря, коливання атмосферного тиску, грозові дощі та рвучкий вітер, що негативно позначиться на самопочутті метеозалежних людей. Тож природа у кліматичному відношенні перенесе нас із зони комфортного аномального тепла у прохолоду початку квітня.

Про це повідоив директор Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань.

Вже сьогодні вдень та найближчої ночі атмосферні фронти із Західної Європи зумовлять короткочасні грозові дощі та посилення вітру до 15-20 м/с.

Вдень у вівторок, 16 квітня, погода адовго стабілзується. Температура вночі 7-9°, вдень 17-19°.

Із середи, 17 квітня циклонічна діяльність активізується. Добре насичені вологою, температурно - контрастні циклони зумовлять "серйозні" дощі.

За три доби 17-19 квітня, на Черкащині прогнозуємо 15-30 мм, а це 1,5-3 відра дощової води на квадратний метр, які покращать зволоження верхнього шару грунту та знизять пожежну напругу в лісах області. Температура знизиться вночі від 7-12° до 4-9° тепла, вдень від 11-16° до 9-14° тепла.

За попередніми розрахунками синоптиків, у ніч на суботу, 20 квітня до Черкащини надійде порція арктичного холоду, існує ймовірність заморозків, то ж не поспішайте з висадкою розсади. Температура вночі 1-6º тепла, вдень 12-17º.

Коментарі