Через моральну ницість у Соболівці постраждали і люди, і тварини

Неприємні події, які ніби «облюбували» село сталися минулого тижня у Соболівці. Не встигли селяни відійти від прикрощів, пов’язаних із вирізанням і вивезенням начиння шкільного спортмайданчика, як знову село облетіла погана звістка про пригоду на полі місцевого орендаря — СТОВ «Агроспілки». На посівах люцерни хтось навмисно наставив шматки 70-сантиметрової добротної арматури, що пошкодило щойно придбану нову техніку для збору зеленого для годівлі ВРХ на тваринницькій фермі господарства.

На цілу добу зупинилася робота з постачання зеленого великій рогатій худобі, якої в СТОВ «Агроспілка» налічується 340 голів, з них корів — 153. Як розповідає генеральний директор підприємства Ігор Романенко, тваринницьку ферму в господарстві намагаються утримувати, аби зберігати для селян робочі місця, тому істотно інвестують у сучасну реконструкцію приміщень та техніки. Так, найближчим часом планують запровадити й нові ефективні методи утримання й доїння корів, отримання високоякісного безконтактного молока.

Те, що сталося днями на люцерновому полі, на підприємстві сприйняли з гіркотою, адже мова йде не лише про поломку техніки та банальне злорадство, а й людську моральну ницість.

— Цей випадок можна назвати не інакше, як деградацією моральних принципів деяких громадян. Адже таким чином хтось не лише наніс шкоди й неприємностей керівництву підприємства. Постраждали в першу чергу невинні тварини. Добре, що завдяки деяким запасам ми якось вийшли із ситуації. По-друге, наносячи збитки нашому господарству, тим самим нашкодили і працівникам, і власникам земельних паїв, адже ми їм платимо із прибутків.

Як розповів завідувач тваринницьким комплексом СТОВ «Агроспілка» Сергій Маркелов, відповідну заяву про навмисне нанесення збитків господарству відразу написали до Шполянського відділення поліції.

Сергій МАРКЕЛОВ: "Отаких металевих прутів ми назбирали по полю близько 20 штук..."

— Сподіваємося на успішне розслідування, адже непокараний зловмисник знову чинитиме подібне, знову хтось постраждає. Ми не знаємо, хто міг вдатися до таких ганебних дій, хто від цього отримав задоволення. Але хочемо, щоб таке не повторювалося.

Слід відмітити, що Сергій Миколайович — переселенець із Донецька. Із розгортанням воєнних дій на території Донбасу у 2014 році, він переїхав з родиною до Києва, а потім отримав пропозицію оновлювати тваринницьку ферму в Соболівці. Він охоче приїхав у село, де його професійні здібності були затребувані. До того ж, він, будучи людиною з Донецька, все одно намагається власними силами, так би мовити, українізувати простір навколо себе. Чудові ландшафтні композиції з елементами українських національних традицій — його рук витвір. Але в селі деякі громадяни намагаються і цю роботу пошкодити, поламати, криючи в душі незрозумілий умисел.

Такими є життєві реалії у Соболівці. Пересічні селяни, з котрими вдалося повести розмову про згаданий випадок, обурюються та дивуються, як можна вдаватися до подібних вчинків. А дехто, можливо, й радіє та зловтішається. Але ж такий стан справ, за законами життя, не призведе ні до чого доброго.

Наталія ДАВИДЕНКО

До теми

Нова сучасна тваринницька ферма у Соболівці урочисто відкриється вже нинішнього літа. За словами Сергія Маркелова, нині завершуються будівельні роботи, які тривали майже три роки. Інвестування власних коштів у цей проект має суттєво вплинути на підвищення рентабельності від тваринництва. Утримання ВРХ у нових приміщеннях застосовуватиметься безприв’язне. Тобто, тварини перебуватимуть вільно у великому приміщенні напіввідкритого типу. Особливістю такої системи є вільний доступ тварин до кормів, які розміщують безпосередньо на території ферми, а доїння корів відбувається в спеціально відведеному для цього місці з використанням відповідних доїльних установок. На соболівській фермі для цього побудували з нуля новий молокоблок, куди корівки приходитимуть в час доїння.

Безприв`язним метод утримання дозволяє розміщувати на тій же площі в типових приміщеннях на 20-30% більше тварин.

У порівнянні з прив'язним утриманням та використанням молокопроводу це дозволяє знизити витрати на доїння корів в 1,5-2 рази, максимально реалізувати генетичний потенціал стада, автоматизувати зоотехнічний облік, поліпшити санітарно гігієнічні умови.

Будівництво нової сучасної ферми в Соболівці