П’ятирічний Дмитрик, який потребував допомоги, вже проходить курс реабілітації

Місяць тому родина маленького шполянина Дмитрика зверталась через ЗМІ по допомогу. Хлопчику 5 років, майже 4 з яких він хворіє на приступи епілепсії та аутизм. Рідні возили його по лікарнях, проте ніяких фізичних чи генетичних відхилень медики в нього не знайшли та не поставили точного діагнозу. 

Тим часом Дмитрику ставало все гірше: він перестав ходити та розмовляти. Дякуючи небайдужим, рідним вдалося назбирати кошти на обстеження за кордоном – в Ізраїлі. Та ізраїльські лікарі також не змогли поставити дитині точного діагнозу, проте сказали, що хворобу хлопчик може перерости. 

Допомогою для Дмитрика могла стати дороговартісна реабілітація, один курс якої коштує 20 тис. грн. Проте мама, яка виховує дитину сама, назбирати такі кошти самостійно не могла. Тому рідні Дмитрика звернулися до всіх небайдужих з проханням допомогти.

На звернення відреагували і небайдужі шполяни, і працівники  служби у справах дітей та соціального захисту населення Шполянської ОТГ. Як повідомила «Шполяночку+» керівник служби Наталія Коваль, за відповідною програмою на реабілітацію хлопчика виділено 16 тис. грн. 

– У Шполянській міській громаді дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю з дитинства (захворювання яких пов’язане із ДЦП) забезпечують реабілітаційними послугами за рахунок коштів місцевого бюджету. Це передбачено діючою програмою соціального захисту населення Шполянської міської ради. На зазначені послуги депутати цього року виділили 343 тис. грн. Від початку 2021 року реабілітацію отримали 6 дітей з інвалідністю та особи з інвалідністю з дитинства (захворювання яких пов’язане із ДЦП) на суму 121 тис. грн, – зазначила Наталія Миколаївна.

Програма працює так, що представники дитини самі обирають заклад з реабілітації, подають до міської ради всі необхідні документи, а вже міська рада укладає з установою договір і оплачує кошти. 

Така участь місцевої влади суттєво допомагає батькам дітей з інвалідністю забезпечити їм вчасно необхідну реабілітацію.

 – Ми вже  декілька днів  проходимо реабілітацію у реабілітаційному центрі на Закарпатті, – повідомила телефоном мама Дмитрика Анна Валеріївна. –  Ходимо до басейну, син проходить спелеотерапію, з ним займається психолог і ерготерапевт, який навчає самообслуговуванню та максимальній адаптації до навколишнього середовища. Дмитрику тут дуже подобається.

Анна Косенко дякує владі та всім небайдужим шполянам за фінансову підтримку, завдяки якій Дмитрик має можливість пройти курс реабілітації.