Через несплату за використання ділянок орендарю доведеться повернути землю

Шполянським районним судом відкрито провадження у справі за позовом Смілянської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі органу місцевого самоврядування до приватної особи про стягнення заборгованості зі сплати орендної плати за землю, розірвання договорів оренди землі та повернення земельних ділянок загальною площею майже 9 га вартістю понад 17 млн. грн.

– Під час вивчення інформації про стан законності щодо використання землі прокуратурою встановлено неналежне виконання орендарем сільськогосподарських угідь на території однієї із сільських рад Шполянського району зобов’язань зі сплати орендної плати за використання земельних ділянок. Так, фізична особа, взявши у користування земельні ділянки, передала їх у подальшому в суборенду фермерському господарству. Разом з цим, вже понад рік до органу місцевого самоврядування плата за використання землі не надходить, – інформує в.о. начальника Шполянського відділу Смілянської місцевої прокуратури Ростислав Руденко.

Відповідно до статей 24 та 25 Закону України «Про оренду землі» орендар земельної ділянки має право самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі, а орендодавець має право вимагати від орендаря безпосереднього використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди землі та за своєчасного внесення орендної плати.

У зв’язку із неналежним виконанням орендарем землі обов’язку щодо своєчасної та повної сплати коштів за використання земельних ділянок, прокуратурою направлено до суду позовну заяву, з метою стягнення заборгованості, а також розірвання договорів оренди та повернення угідь територіальній громаді як власнику землі для подальшого вирішення питання щодо ефективного розпорядження земельними ділянками для наповнення місцевого бюджету за рахунок коштів від орендної плати.

Робота прокуратури на напрямку захисту інтересів держави у сфері земельних правовідносин триває.