Пандемія COVID-19 призвела до втрати понад 250 млн робочих місць — це вчетверо більше, ніж під час фінансової кризи 2008−2009 років.
Про це, як повідомляє Укрінформ, йдеться в дослідженні Міжнародної організації праці.Протягом 2020 року в усьому світі було скорочено 8,8% робочого часу, що еквівалентно 255 млн повних робочих місць.
Такі втрати пояснюються або скороченням робочого часу тих, хто працює за наймом, або безпрецедентним скороченням робочих місць, яке охопило 114 млн осіб у всьому світі.
За даними МОП, 71% втрат зайнятості (81 млн чоловік) сталися у формі не безробіття, а бездіяльності: люди покинули ринок праці, оскільки не змогли працювати, в тому числі, через локдаун.
Як наслідок, сукупні доходи працівників у світі скоротилися на 8,3% - на $3,7 трлн, що становить 4,4% глобального ВВП.
У звіті МОП наголошується, що проблеми на ринку праці торкнулися більше жінок, ніж чоловіків. У глобальному масштабі втрати зайнятості серед жінок складають 5% у порівнянні з 3,9% серед чоловіків.
Також повідомляється, що найсильніше криза вдарила по молоді. Так, втрата зайнятості серед молоді (15−24 років) склала 8,7% в порівнянні з 3,7% серед дорослих.
Найбільше від кризи постраждали сектор послуг з розміщення та харчування, де зайнятість скоротилася в середньому на понад 20%.