Черкаські поліцейські нагадують про відповідальність за продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім

Продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім заборонено Законом. Проте, продавці вказаної групи товарів легковажать й намагаються “заробити” гроші на здоров'ї підлітків, інформують у поліції Черкаської області

Це відмічають поліцейські превентивної діяльності ГУНП в Черкаській області, які вже склали 60 протоколів на суб'єктів господарювання відповідно частиною 2 статті 156 (Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями та тютюновими виробами) КУпАП.

Також, працівниками ювенальної превенції Черкаського відділу поліції від початку року складено 56 адміністративних протоколів за розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді та 59 адмінпротоколів за статтею 175-1 (Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях) на батьків і опікунів неповнолітніх.

Нагадуємо власникам розважальних закладів та місць продажу алкогольних напоїв, що згідно з Законом України «Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (стаття 15-3) передбачено заборону щодо продажу пива (крім безалкогольних), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольного, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви, щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

У разі відмови покупця надати такий документ, продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.

За неправомірні дії з боку суб’єктів господарювання, щодо продажу неповнолітнім пива (крім безалкогольного), алкогольного, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів передбачена адміністративна відповідальність із застосуванням штрафу у розмірі 6 800 грн.

Окрім того, працівник, який безпосередньо продав заборонений товар підліткові, притягується до адміністративної відповідальності, і також сплачує штраф від 500 до 1700 грн. Водночас у такого підприємця анулюється ліцензія на продаж алкогольних та тютюнових виробів.

Батьки! Не залишайте без нагляду дітей, завжди цікавтеся їхнім дозвіллям, адже ви відповідаєте за майбутнє покоління!