Оренда чи продаж: приміщення колишньої телерадіокомпанії виставлять на аукціон

Уже майже рік приміщення, де раніше працювала Шполянська ТРК, фактично не використовується. Будівля перезимувала без опалення. З осені 2019 року Шполянська районна рада намагалась здати її в оренду, але профільна постійна комісія тоді відмовила єдиному претенденту.

Згодом у березні 2020 року на засіданні тієї ж комісії порушувалося питання подальшої долі приміщення, і було запропоновано поновити оголошення про оренду.

1 лютого вступив в дію новий Закон України «Про оренду державного та комунального майна», відповідно до якого оренда комунального майна здійснюватиметься через систему ProZorro. Продажі.

– Попри явні переваги нового законодавства, не всі питання було врегульовано на рівні підзаконних актів, тож нові правила оренди, на жаль, досі не запрацювали на практиці,– пояснює голова Шполянської райдержадміністрації Наталя Коваль. – Кілька тижнів тому оприлюднено Постанову Кабміну щодо Порядку передачі, а також очікуємо на затвердження нової форми примірних договорів оренди та нової методики розрахунку орендної плати. Раніше мною було дане доручення вивчити оновлене законодавство та скласти алгоритм дій щодо здачі приміщення в оренду (підготувати документацію), а також паралельно привести у відповідність всі документи по будівлі, оформити земельну ділянку під нею, щоб у разі потреби будівля була також готовою: або для приватизації, або згодом для передачі в об’єднану громаду. Якщо б не було бажаючих взяти в довгострокову оренду все приміщення, то на розгляд депутатів райради винесли б і такі пропозиції. На мою думку, не може в центрі міста занепадати приміщення. Звісно, оренда кращий варіант, адже це стабільні надходження до бюджету. Але остаточне рішення прийматимуть виключно депутати райради.

Як зазначає керівник району, бажаючих взяти приміщення в оренду на комерційній основі вистачає, тож за сприяння райради, згідно з оновленим законодавством, відбудеться прозорий аукціон оренди через електронний майданчик, а переможець визначиться за найвищою орендною ціною. Кошти від оренди надходитимуть на розвиток (спецфонд) Центральної бібліотеки.