Старовинну богослужбову книгу «Апостол» передали художньому музею. Їй понад три століття і написана вона старослов’янською мовою. Про це розповіла «Суспільному» наукова співробітниця музею Ірина Шамрай.
Церкву, в якій зберігався стародрук, знищили дотла за радянської влади. Книгу врятувала родина із Хмельниччини. Тепер вона відкрита і для черкащан.
Стародрук – церковний апостол – досліджує в залі ікон заслужений художник України та реставратор Віктор Крючков:
– Цей екземпляр дуже цінний. Щоб його об’єктивно оцінити, необхідно, щоб його дослідили спеціалісти, котрі знаються на таких речах», – зазначив він.
Нині, зі слів реставратора, вже відомо, що книга була виготовлена наприкінці вісімнадцятого – на початку дев’ятнадцятого століття. Головне джерело інформації – сторінки книги:
– Тоді паперовий лист ділився на четвертушки, і на кожному ставився водяний знак тієї майстерні, де виготовлявся папір, і того майстра, який його виготовляв».
Зі слів наукової співробітниці Ірини Шамрай, до того, як потрапити в музей, книга зберігалася у родині її колеги – працівниці художнього музею:
– Ця книжка зберігалася довгі роки. Вона дісталася Ользі Тимофіївні від її мами – Ольги Терентіївни. Тоді систематично і масово знищувалося духовенство: тоді таке завдання було у влади – до 37-го року стерти із лексикону радянської людини все, що стосувалося релігії.