Чи налякав власників ігрового бізнесу Шполи санкціонований обшук?

На офіційному сайті управління Національної поліції Черкаської області повідомляється, що працівники поліції активно проводять заходи, спрямовані на боротьбу з нелегальним гральним бізнесом на території Черкащини.

За інформацією ГУ НП у Черкаській області, на території області в минулому році відкрито 8 кримінальних проваджень за ознаками статті 203-2 Кримінального кодексу України (зайняття гральним бізнесом).

Слідчими винесено 62 обґрунтованих клопотання на проведення обшуків, на які отримано 13 ухвал, 10 з них вже реалізовані. Заклади, в яких проводилися обшуки, працювали цілодобово під виглядом інтерактивних клубів, надаючи доступ до Інтернету. Проте в ході відпрацювання стало відомо, що насправді власники там облаштували гральний бізнес. Під час проведення обшуків у різних районах області вилучено 113 одиниць грального обладнання. Із 62-х клопотань на проведення обшуків у місцях, де за наявною і достовірною інформацією діють незаконні гральні заклади, 33 відмовлено судом з невідомих причин.

Активна діяльність з викриття нелегального грального бізнесу обласних правоохоронців поширилася і на Шполу. Так, 5-го січня оперативниками Департаменту захисту економіки Національної поліції спільно з правоохоронцями Шполянського відділу поліції була проведена слідча дія у розважальному закладі біля магазину «Європа», що по вулиці Івана Гончара. Як повідомив «Шполяночці+» заступник начальника Шполянського відділу поліції Вадим Різник, у ході обшуку вилучено 10 комп’ютерних системних блоків та 10 моніторів, на яких азартні відвідувачі грали з метою отримання прибутку від виграшу.

Нагадаємо, що навесні 2014-го року активістами Народної ради Шполянського району спільно з правоохоронцями у нічний час було викрито нелегальний гральний бізнес у цьому ж приміщенні, але логічного завершення порушеного кримінального провадження активісти району тоді не діждалися, хоча й неодноразово порушували питання на засіданнях Громадської ради при Шполянській районній державній адміністрації. З’ясувалося, що заклад всі ці три роки успішно працював, задовольняючи азартні пристрасті наших земляків.

Чи розв’яже проблему черговий рейд силовиків і доведе, що боротьба з нелегальним гральним бізнесом є не статистичним формалізмом, чи все залишиться, як і раніше? Хочеться, щоб оновлена поліція довела на реальних справах, що їй можна довіряти.

Марія ОСИКА.