Зерно волоського горіха сьогодні купують кондитерські компанії, його фасують і продають в магазинах за досить високими цінами, налагоджено експорт в Європу. У кожному регіоні є люди і компанії, які займаються скупкою горіхів, починаючи від дрібних підприємців і закінчуючи великими фірмами, які його вирощують. А ось переробляють їх і отримують зерно одиниці. Це кропітка ручна праця, яку в столітті високих технологій поки повільно замінюють верстати, що полегшують і прискорюють процес виробництва. Таким видом діяльності займається у Шполі сьогодні ПП «НіК».
Днями на особистому прийомі у голови Шполянської райдержадміністрації Володимира Потапенка побували приватні підприємці Ігор Кукуруза та Анатолій Носулич (ПП «НіК»), які займаються купівлею, переробкою та збутом волоського горіха. Бізнесмени повідомили про те, що мають можли-вості збільшити кількість легальних робочих місць на своєму підприємстві з 50 до 150. Але для того, щоб не порушувати українське законодавство і не було неприємних ситуацій у відносинах з податковою інспекцією, підприємцям потрібно збільшити площі орендованих горіхових насаджень, які, за поясненням начальника Шполянського відділення ОДПІ Петра Стеценка, є підставою для підтвердження витрат. Пересічні ж мешканці району, які продають горіх, вирощений на своїй приватній земельній ділянці, неохоче погоджуються брати відповідні довідки у місцевих радах про самостійно вирощену сільськогосподарську продукцію, адже бояться, що цей дохід вплине на розмір субсидій.
Голова райдержадміністрації Володимир Потапенко зазначає, що районна влада зацікавлена у збільшенні числа робочих місць в нашому районі, тому готова розглянути всі можливості для сприяння підприємцям створити всі умови для цього. Володимир Миколайович пропонує виконкомам сільських рад провести інвентаризацію горіхових насаджень на території сільських рад — якщо вони безгоспні, та вивчити питання взяття їх на баланс та укласти угоди про оренду з ПП «НіК». Таким чином, сільські бюджети отримають додаткові надходження від оренди, районний бюджет — від прибуткового податку, а люди матимуть роботу та гідну заробітну плату.
— До того ж ці підприємці постійно надають спонсорську допомогу волонтерам для воїнів АТО, не відмовляються допомагати вирішувати господарські проблеми міста, — додав керівник району. — Тому ми готові разом досягти того, щоб люди відчули турботу про себе.
Наталія СТОРЧАК.
27 серпня 2015, 19:43