Чи прийме «Олімпія» дітей на відпочинок?

Про дитячий оздоровчий табір «Олімпія», що знаходиться у Кримківському лісі, вже почали було призабувати. Три останні роки тут не організовувалися зміни для літнього відпочинку учнівської молоді. Заклад був побудований за радянських часів колгоспами Шполянського району — кожен вкладав сюди свою лепту, шефствував над своїм будиночком. Потім колгоспів не стало, а правонаступники утворили з «Олімпії» акціонерне товариство. У 90-х та на початку 2000-х роках якось вдавалося продовжувати солідаризуватися на рівні вже сільськогосподарських підприємств та організовувати щороку оздоровлення в «Олімпії». Та акціонери вирішили врешті продати об’єкт, який придбав немісцевий підприємець. Йому теж було досить обтяжливо проводити оздоровчу кампанію, тому за декілька років і він вирішив продати табір. Цього разу його купила єврейська громада України. У 2014 році у таборі поселилися біженці з Луганщини, які тепер переїхали вже на Київщину. Про те, чи можливо з нинішнього року відновити організацію таборових змін для дітей, кореспондент «Шполяночки+» поспілкувалася із директором Віктором ДІДЕНКОМ.

— Вікторе Олександровичу, у якому стані нині перебуває «Олімпія»?

— Господарі об’єкту охоче погоджуються надати базу табору для організації оздоровчих змін для дітей у літній період. Виділяють достатньо коштів для ремонтів у будиночках. Вже провели великий ряд робіт, замінили вікна на склопакети, осучаснили кімнати, санвузли, їдальню. Територія має пристойний вигляд, є ресурси для косіння трави, наведення благоустрою. Проект на пожежну безпеку вже перебуває на стадії розробки коштом господарів об’єкту, тож чекаємо на дозволи.

— Скільки коштуватиме путівка?

— Для того, аби беззбитково обійшлася одна зміна у 21 день, потрібно набрати не менше 90 діток. Один день перебування в таборі коштуватиме 300 грн, тобто за 21 день — 6300 грн. Можна й на меншу кількість днів узяти путівку. Кошти йтимуть на зарплату працівникам, оплату електроенергії, ігри тощо. Розумію, що сума немала для пересічних родин, тому приходиться розраховувати на благодійників, соціальних партнерів та профспілкові організації, які виявлять бажання взяти витрати на себе й придбають путівки для дітей пільгових категорій — з багатодітних сімей, родин учасників АТО та інших. Якщо набереться потрібна кількість путівок, то зможемо розпочати зміну у 20 числах червня. Розумієте, це ж — неприбуткова організація, тому про бізнесові якісь інтереси не йдеться. Ми нічого на зміні не заробляємо, хочеться лиш нашим діткам запропонувати прийнятні умови для літнього відпочинку. Якщо мої старання підтримає достатня кількість небайдужих людей, то все має вийти якнайкраще. Тим більше, що господарі надають свою власність для цього. Хоча й проблем вистачає, ще потрібні ремонти деяких будиночків, справити літні умивальники тощо.  

— Скільки потрібно працівників у зміну?

— Приблизно 20 осіб з числа педагогічних працівників — старші вихователі, вожаті, фізкультурник, музикант. Запрошуємо всіх, хто бажає попрацювати та запропонувати новітні креативні й пізнавальні програми дозвілля для діток, щоб їм було цікаво та весело. Тож якщо когось зацікавила озвучена мною інформація, можна телефонувати до мене за номером: 0671807979.

— Чи допомагає влада Вам втілити проект у життя?

— Я поставив до відома і Шполянську райдержадміністрацію, яка відповідає за організацію в районі оздоровлення учнів у літній період, і Шполянську ОТГ, на території якої знаходиться табір. Якщо це потрібно їм, то раді будемо отримати їхню підтримку і допомогу. Це ж наша спільна справа.

Спілкувалася Наталія ДАВИДЕНКО