Чи відвідуватимуть школу нещеплені шполянські діти?

Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти і науки закликають батьків до 1 вересня зробити дітям усі необхідні за Національним календарем щеплення. Невакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання до вакцинації, не зможуть відвідувати дитячі садки та школи з іншими учнями. Чи готові до таких нововведень на Шполянщині, з’ясовувала «Шполяночка+».

Стаття 15 закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачає: дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється.

Ця норма покликана захистити здоров’я та життя дітей, адже в Україні —ускладнена епідемічна ситуація та вже два роки триває спалах кору. На сьогодні в Україні понад 54 тисячі людей захворіли на кір, 18 чоловік померло. Був випадок спалаху захворювання на кір минулого навчального року і на Шполянщині.

Перебування нещеплених дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, що є загрозою для життя та здоров’я не лише учнів, а й членів їхніх сімей та працівників закладів освіти.

— Нам було дано доручення провести верифікацію, тобто вирахувати, яка кількість дітей у нас щеплених, яка кількість повністю нещеплених, яка підпадає ще під щеплення та яка кількість із цих дітей відвідувала раніше школи. Оцей моніторинг ми проводимо для того, щоб вирахувати, скільки у нас ще не вистачає вакцини, — коментує Олена Шульга, завідувачка амбулаторії Шполянського ЦПМСД. — Ми повністю забезпечені вакциною для дітей, але стоїть питання про вакцинацію і дорослого населення. Особливо медичних працівників, освітян, працівників МЧС, поліції.

В умовах колективу невакцинованих дітей інфекція поширюється дуже швидко. І саме тому щоразу з початком навчального року кількість хворих на інфекційні хвороби різко зростає. Тож шполянські педіатри радять батькам 1 вересня надати школі довідку про щеплення їхньої дитини.

— Для допуску дітей до школи треба буде обов’язково довідка форми 086/0 і форма 063/0 — це форма, де записані усі щеплення (карта щеплень дитини). Такі дві довідки мають бути надані класному керівникові 1—2 вересня. У цих довідках має бути зазначено стан здоров’я дитини і щеплення. Ми видаємо довідку і зазначаємо, щеплена дитина чи ні, чи щеплена неповністю. Якщо ж батьки категорично відмовляються від щеплення, то зазначається, що дитина нещеплена і є відмова, — каже лікар.— У такому разі з цією довідкою батьки підходять до дирекції школи. А дирекція вирішує, чи беруть вони таку дитину до колективу. Але тоді відповідальність за здоров’я усіх інших дітей і цієї, в тому числі, несе дирекція. Крім цього є індивідуальне навчання або екстернат. Це все вирішують з дирекцією. Ми, звичайно ж, не даємо дозволу на відвідування навчальних закладів для нещепленої дитини.

Начальник відділу освіти Шполянської ОТГ Ірина Каландирець зазначає, що, вимога щодо щеплень закріплена законом, тобто слідувати цим правилам має кожен з нас.

— Якщо є протипоказання до проведення щеплення, це один момент. Якщо ж це просто світоглядні переконання батьків, бо вони так вирішили, чи їхні релігійні міркування, то це є ризиком для їхніх дітей, — зазначає Ірина Іванівна. — Всі невакциновані діти перебуватимуть у групі такого ризику. Директори ж шкіл повинні діяти за нормативними документами. Якщо директор школи дозволяє відвідувати навчальний заклад нещепленим дітям, він повинен взяти на себе цю відповідальність. Та хто відповідатиме за це у разі швидкого поширення епідемії? Тут має бути чітка позиція.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря-педіатра та інших лікарів-спеціалістів.

— Кожен батько чи мати турбується про свою дитину і про її здоров’я. Ми, батьки, маємо бути впевненими, що, здобуваючи знання, наша дитина не захворіє, — каже пані Ірина, мама майбутнього першокласника. — Я вважаю, що діти, які перебувають у колективі, повинні бути у рівних умовах і бути щепленими, якщо у них немає ніяких протипоказань.

Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти і науки вже нагадували і вкотре закликають вжити всіх необхідних заходів, щоб якомога більше дітей було охоплено щепленнями.

ОКСАНА ШЕВЧЕНКО