Чи залишаться люди узимку без електроенергії?

    Близько п’ятдесяти сімей, які проживають нині у приватизованих квартирах колишнього гуртожитку Шполянського заводу запасних частин, б’ють на сполох, адже бояться узимку залишитись зовсім без електроенергії.

   Ситуація полягає в тому, що у п’ятиповерховому будинку колишнього гуртожитку, побудованому заводом на початку 80-х для своїх працівників, всі квартири вже давно приватизовані, а комунікації так і належать заводу й знаходяться на його території. Правда, з деякого часу жителі будинку спромоглися встановити окрему автономну газову котельню, перейшовши на прямі угоди із газовим господарством, таким чином, здобувши «газову незалежність». А от із постачанням електроенергії — набагато важче, адже трансформатор знаходиться у власності заводу і на його території. Продовжують сплачувати за спожиту електроенергію заводові, який в свою чергу має пряму угоду з РЕМом.

   Днями від мешканців вказаного будинку «Шполяночка+» дізналася про їх колективне звернення до обласного контактного центру, який діє при Черкаській ОДА, в якому йдеться про стурбованість власників квартир ймовірним відключенням будинку від заводського трансформатора, оскільки, буцімто, завод несе втрати від його експлуатації у час вимушеного простою.

     За коментарем із цього приводу кореспондент «Шполяночки+» звернулася до офіційного представника заводу запасних частин Віктора Ворони:

      — Вікторе Валентиновичу, чи справді підприємство має намір припинити постачання електроенергії до п’ятиповерхового будинку, колишнього гуртожитку заводу?

     —  Ні, такого наміру немає. Навпаки, з метою недопущення кризової ситуації, ми наполегливо працюємо над позитивним вирішенням цього питання. Зараз триває переговорний процес із представництвом Черкаського обленерго з приводу підписання тристоронньої угоди на пряме постачання електроенергії до цього об’єкта. Ми розуміємо, що люди стурбовані, але сподіваємося, що нам вдасться позитивно вирішити проблему і ніхто не залишить людей серед зими без житла.  

    — Чи можна поцікавитися, користуючись нагодою, подальшою долею підприємства? Чи є потенційні покупці?

   — Як Ви знаєте, у лютому 2016 року завод перейшов у власність держави. Нині Фонд державного майна готує його до приватизації. Приблизно в січні-лютому 2018 року відбудеться аукціон з його продажу. За останній час ми зустріли вже шість делегацій з числа зацікавлених потенційних покупців, яким показали наявну базу, продемонстрували виробничі можливості. Час покаже, хто з них стане власником підприємства і які матиме подальші плани.

    У свою чергу, на питання щодо долі згаданої п’ятиповерхівки, відповів заступник міського голови Віталій Плетінь, який наголосив на тому, що у міській раді всіляко сприятимуть власникам квартир розв’язати проблему з комунікаціями і отримати «повну автономію».

   — Жодних офіційних повідомлень з приводу відключення заводського трансформатора від колишнього гуртожитку міська рада не отримувала, — каже Віталій Володимирович. — Це дуже серйозний крок і в разі його застосування завод обов’язково б завчасно про це попередив. Тож загрози такої як відключення будинку від електроенергії, вважаю, поки що немає. Розглядатимемо всі варіанти прийнятних рішень на користь інтересів людей, тісно співпрацюючи із адміністрацією заводу та будинковим комітетом.

Наталія СТОРЧАК