Утворення Шполянської ОТГ – на фінішній прямій

РЕФОРМА В ДІЇ

На другому пленарному засіданні позачергової сесії Шполянської міської ради, яка відбулася 25—26 січня, депутати майже одноголосно (за винятком одно­го) прийняли рішення «Про добровільне об’єднання територіальних громад» і вирішили об’єднатися громадами міста Шпола Шполянської міської ради та села Кримки Кримківської сільської ради у Шпо­лянську міську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у місті Шпола.

— Нарешті ми виходимо на фінішну пряму, — зауважив міський голова Сергій Кравченко. — Це останнє рішення, яке сьогодні підтримав депутатський корпус у процесі заходів щодо добровільного ОТГ.

Крім того, міський голова повідомив, що згідно з висновком ОДА встановлено, що всі запропоновані проекти рішень «Про добровільне об’єднання громад» міста Шпола та села Кримки в ОТГ з адмінцентром у місті Шпо­ла Шполянського району відповідають процедурі їх підготовки, Конституції та законам України. Тож фахівці міськради підготували відповідний лист-звернення до Черкаської обласної адміністрації з пропозицією звернутися до Центральної виборчої комісії для призна­чення перших виборів депутатів Шполянської міської ради та Шполянського міського голови в установленому законом порядку. У міськраді сподіваються, що вибори відбудуться вже в першому півріччі поточного року.

Зазначимо, процес такого об’єднання пройшов тернистий шлях.

— Розпочиналось усе із при­йнятого розпорядження міського голови від 20 жовтня 2016 року «Про ініціювання добровільного об’єднання територіальних гро­мад», — нагадала заступник місь-кого голови Марина Кулішова. — У перспективі у Шполянську ОТГ мали входити наступні населені пункти: Терешки, Ховківка, Сердегівка, Журавка, Лебедин і Кримки. Така об’єднана громада налічувала б більше ніж 24 тисячі населення, із них 7 тисяч — сільського, а про­гнозований бюджет складав би 62 мільйони гривень.

Журавчан
не залишать наодинці

Також Марина В’ячеславівна зазначила, що напередодні у місті та у селах, яким надсила­лись пропозиції щодо об’єднання, проводили виїзні громадські слухання за участю міського го­лови Сергія Кравченка та його заступників, голови районної ради Олександра Кузуба, депутатів районної ради. Приймались до уваги всі пропозиції і враховува­ли думку кожної громади. Згоду на добровільне об’єднання на­дали села Кримки і Журавка.

Але на часі — добровільне об’єднання відбувається із Кримками, оскільки за методикою створення ОТГ Жу­равка не може ввійти до її складу, не маючи спільних меж зі Шполою. Враховуючи, що об’єднує їх межі село Лебедин, яке нині відмовило в утворенні об’єднаної територіальної громади — тепер уже Шполянсь­ка ОТГ шукатиме шляхи, завдя­ки яким село Журавка ввійде до її складу. Також міський голова не відкидає можливості у майбутньо­му, після затвердження відповідних законопроектів Верховною Радою, приєднання інших сіл району, зокре­ма і тих, які наразі надали відмову.

Наталія ПОЛТАВЕЦЬ