Чому тим, хто купує квитки через Інтернет, слід уважно їх перевіряти?

Ця історія нещодавно трапилась із однією жителькою Шполи, яка втрапила в халепу придбавши білети на поїзд онлайн. Замість оплаченого квитка, який зазвичай вона брала на цей поїзд, отримала бланк замовлення, який, як уже потім з’ясувалось, треба  було попередньо обміняти в касі. Проте як обміняти бланк на білет вночі на маленькій станції? Справа виявилась безперспективною – каса не працювала, тож у вагон жінку так і не впустили…

Тож, аби уникнути непорозумінь з «Укрзалізницею», при купівлі квитків онлайн – треба бути пильними та дуже уважно ознайомитися з інформацією, зазначеною в них. Зокрема, у квитках чітко вказані номер поїзда, станція відправлення та призначення, вагон, місце, дата відправлення, ім’я та прізвище пасажира, який має право на проїзд. У квитках, придбаних через Інтернет, також зазначена інформація щодо необхідності їхнього обміну у залізничній касі.

При оформленні проїзних документів через Інтернет пасажир отримує посадочний документ, який необхідно роздрукувати на папері або зберегти на електронному носії. Посадочний документ є підставою для проїзду без звернення у квиткову касу. Контроль посадочного документу здійснюється зчитуванням QR-коду засобами мобільного терміналу контролю документу.

Посадочний документ є розрахунковим документом, який може використовуватися для звіту про відрядження.

При оформленні проїзду через інтернет на поїзди, на які не здійснюється оформлення електронного квитка (міжнародного сполучення з країнами СНД, додаткові та регіональні 800-ї нумерації), пасажиру видається бланк замовлення на друк сплачених проїзних/перевізних документів. Бланк замовлення необхідно надати у квиткову касу материкової частини України для роздруківки проїзних та перевізних документів на бланку встановленого зразка.

У правилах проїзду Укрзалізницею також наголошується, що при посадці в поїзд, окрім квитка, потрібно пред’явити документ, що посвідчує особу, з визначеного переліку. При проїзді за пільговими та безплатними проїзними документами пасажири зобов’язані пред’явити документ, що посвідчує право на пільгу. Також при придбанні квитків потрібно уважно перевіряти правильність написання імені та прізвища.

До речі, із 18 червня «Укрзалізниця» запустила послугу повноцінного харчування в деяких нічних поїздах. Пасажирів замість борщу годуватимуть гаспачо, смачними обідами, натуральним чаєм і кавою. Про це повідомляє прес-служба «Укрзалізниці» в Facebook.

Нове меню з повноцінним гарячим харчуванням вводиться для пасажирів в чотирьох потягах: №81 Київ-Ужгород, №104 Київ-Маріуполь, №7 Київ-Івано-Франківськ, №749 Київ-Івано-Франківськ. Оплатити послугу можна буде готівкою і банківською картою, а придбати ланч-бокси — вже при онлайн-купівлі квитка. Згодом таку функцію планують ввести і для інших позицій з меню.

Лариса БАЧИНСЬКА