Чому з РЕМу масово звільняються працівники?

Страйк

    Станом на 1 травня 2017 року сума боргу із заробітної плати ПАТ «Черкасиобленерго» перед працівниками становить близько 100 мільйонів гривень.

    Про це повідомили під час прес-конференції у федерації профспілок.

   Для працівників Шполянського РЕМу це повідомлення не є новиною, адже вони змушені нині звільнятися із підприємства через багатомісячну заборгованість по заробітній платі. Чому склалася така кризова ситуація на ринку постання електроенергії?

   - Працівники «Черкасиобленерго» з січня не отримують зарплату. Борг нині складає близько ста мільйонів гривень. Більш важливої проблеми, як невиплата зарплати, я вважаю немає. Працівники не мають змоги забезпечувати свою родину, сплачувати комунальні послуги, розраховуватися з фінансовими зобов’язаннями. Тим паче, що чимало осіб працюють на підприємстві сім’ями, — сказав голова федерації профспілок області Петро Шевченко (infomist.ck.ua). Він також повідомив, що у підприємства відсутні кошти на проведення аварійних ремонтних робіт, не реєструються податкові накладні  (сума сягає 90 мільйонів гривень), що негативно впливає на роботу суб’єктів господарювання. За його словами профспілки за цей час привернули увагу до цієї проблеми на місцевому та державному рівні. Шевченко повідомив, що із 24 структурних підрозділів підприємства вже 20 вступили в колективний трудовий спір з адміністрацією. 22-25 травня ці профспілки зможуть долучитися до страйку, який раніше оголосила профспілка міського РЕМу.

    На сьогодні  «Черкасиобленерго» заборгувало працівникам понад 99 млн грн.  Окрім того, залишаються не зареєстрованими податкові накладні на понад 90 млн грн. через конфлікт довкола керівника підприємства.

   - Ситуація, що склалася з «Черкасиобленерго», може призвести до припинення електропостачання низки об’єктів області, зокрема підвищеної небезпеки, — зауважив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. — У страйковому стані підрозділи підприємства не виконуватимуть відновлювальні роботи в електромережах. А тому комісійно ми схвалили план дій задля унеможливлення виникнення надзвичайних ситуацій. Також запропонували своє бачення врегулювання ситуації на підприємстві. Зокрема, комісія запропонувала «Черкасиобленерго» порушити перед НКРЕКП клопотання про перегляд алгоритму надходження коштів на рахунок енергопостачальника. А районні державні адміністрації та виконкоми місцевих рад зобов’язала терміново повідомляти обласну державну адміністрацію про припинення електропостачання на їхніх територіях.

Юрій ГЛАДЕНКО