Чому занехаюємо територію, на якій проживаємо?

Від імені жителів міста та його гостей висловлюю щиру подяку організаторам свята Івана Купала. Це як ковток свіжого повітря у нашому простому сьогоденні. «Після війни обов’язково настане мир», — сказав наш Президент Петро Порошенко. Україна була, є і буде. Свідченням цього є святковий захід біля Красного ставка у Шполі. Дякуємо працівникам міського Будинку культури, керівником якого є Лідія Поліщук. Враження від старообрядного дійства залишились чудові!

Але інша сторона наших з вами реалій зіпсувала настрій. Після закінчення свята було залишено дуже багато сміття. А пляшки від пива під ногами створюють загрозу травматизму. Розпивши пиво, молоді люди ставлять чомусь пляшки біля себе на землю, вони потім заважають людям ходити. Я став свідком того, як спіткнулася 4-річна дівчинка і дуже голосно плакала.

Пригадалось масове святкування в центрі міста, яке проводилось напередодні Дня Перемоги три роки тому. Весь асфальт тоді заряснів пляшками. На заході була присутня німецька сім’я (Баварія), яка завітала в гості до знайомих. Вони почали збирати ці пляшки і складати на траві за бордюром, пояснюючи, що це дуже небезпечно. Цим вони викликали подив у відпочиваючих, які подумали, певно, що вони хочуть здати пляшки за гроші. Але менталітет їхньої нації не сприймає такої поведінки під час масового зібрання, для них це — не інакше, як дикість. Вони так тоді висловили своє здивування: «Ми розуміємо, що ви — бідна країна. Але чому у вас так брудно? Чому ніхто не дотримується порядку навколо себе?» І справді, чому? Невже ми якісь дикуни, щоб отак занехаювати територію, на якій проживаємо?

Андрій СЕРЕДА.

м. Шпола.