ЧОМУ ЗАЖУРИЛАСЯ ЖУРАВКА? Чи відбудеться таке омріяне об’єднання зі Шполою?

ГРОМАДСЬКИЙ АКТИВ

Чутки на селі — річ непоборна. Без них і село не село, а життя здається нецікавим і чорно-білим. Як гриби після дощу, стали поширюватися різні вигадки про «незвідане» майбутнє Журавки в процесі утворення Шполянської об’єднаної територіальної громади.

Село враз обросло різноманітними міфами про те, що, нібито, міській раді та голові Сергію Кравченку байдуже до журавчан і громадські слухання, на яких селяни погодилися на об’єднання зі Шполою, провели лише для відводу очей. А інформацію про те, що до Шполянської ОТГ увійдуть лише Шпола та Кримки сприйнято як відмову журавчанам у їх бажанні об’єднатися з районним центром.

Що ж відбулось насправді? Звертаємося до закону, який усьому голова. У законодавстві України прописана чітка методика формування спроможних територіальних громад.

Одна з обов’язкових умов — населені пункти мають межувати між собою географічно, тобто, іншими словами, територія об’єднаної громади має бути нерозривною.

Наразі це і завадило Журавці увійти до Шполянської територіальної громади. Адже так вийшло, що суміжне із Журавкою та Шполою, село Лебедин відмовилось від пропозиції Шполянської міської ради увійти до об’єднаної громади та виявило бажання створити окрему від Шполи ОТГ.

Але така ситуація не означає, що у журавчан немає жодних шансів об’єднатися зі Шполою у майбутньому. Адже до будь-якої територіальної громади можна приєднатись вже і після створення ОТГ. Припустімо, будь-яке село, яке межує зі Шполою та Журавкою, захоче увійти до Шполянської об’єднаної територіальної громади, то і Журавка теж зможе увійти до цієї громади у будь-який час. А поки, журавчани, на жаль, залишаються заручниками своїх сусідів.

Міський головаобіцяє посприяти...

Опоненти реформи, які постійно намагаються зірвати процес утворення ОТГ, користуються нагодою і умисне неправильно трактують інформацію, породжуючи всілякі міфи-страшилки серед населення. Тому минулої середи міський голова Шполи знову завітав у Журавку, аби ще раз пояснити журавчанам, що стає на заваді об’єднанню їхнього села зі Шполою. Перш за все, Сергій Володимирович подякував журавчанам за висловлену підтримку на попередніх громадських слуханнях та запевнив, що докладе максимум, аби ця ситуація таки знайшла свій шлях для вирішення.

— Існують технічні перешкоди, які не залежать від нашої з вами позиції чи бажання, а бажання, повірте, у нас з вами спільні — разом утворити Шполянську територіальну громаду і разом її розвивати, — сказав при зустрічі з журавчанами Сергій Кравченко. — Зі свого боку, ми вже звернулися до вищих органів виконавчої влади з проханням посприяти у вирішенні нашої з вами проблеми. Я обіцяю вам, що боротимуся за це до останнього, — резюмував міський голова. Загалом же зустріч виявилася плідною. Журавчани заручилися підтримкою міського голови, який запевнив: міська рада завжди відкрита для них і надалі триматиме з ними постійний зв’язок.

Наталія СТОРЧАК