Чужих дітей не буває:  на Шполянщині  створюють комфортні умови для розвитку і дозвілля юних жителів громади та її гостей

Втрата звичних умов життя, своїх друзів та улюблених іграшок, тривале перебування в укриттях, а потім вимушений переїзд… Із початком війни на Шполянщину, шукаючи прихистку,  почали приїжджати  вимушені переселенці  разом зі своїми дітьми.  Опинившись далеко від рідного дому, більшості  із цих дітей бракувало звичного домашнього затишку, захоплень, друзів  та однокласників, з якими довелося розлучитися, а їхнім батькам  хотілося хоч якось розрадити і втішити свою малечу.  

Як на Шполянщині допомагають створювати комфортні умови для розвитку і дозвілля дітей тимчасово вимушених переселенців та юних жителів своєї громади, дізнавалась «Шполяночка+».

У квітні, щойно Шполянський  центр дитячої та юнацької творчості  відновив свою роботу, він гостинно відчинив двері для всіх бажаючих, запрошуючи на цікаві майстер-класи і дітей вимушено переміщених осіб, і своїх активних гуртківців. А вони – бажаючі – не забарились. Працівники  центру щиро і натхненно віддають свій час та вміння всім без винятку діткам, завжди раді новим гуртківцям, що приходять до позашкільного закладу, щоб навчитися, пізнати нове, розвивати свої творчі здібності, спілкуватися з друзями і ділитися своїми здобутками. 

– Ми організували творчі майстерні, які відвідали вже понад сто дітей, – розповідає директорка Центру дитячої та юнацької творчості  Людмила Бондаренко. – Це  діти, які приїхали зі своїми батьками на Шполянщину з Харкова, Києва, Маріуполя та інших міст і сіл нашої України. І ми щиро раді таким гостям у стінах нашого закладу. Сьогодні  у кожного керівника гуртків по 10–15 діток, з якими вони працюють на заняттях. Діти майструють, виготовляють сувеніри, іграшки, браслети, брошки, ліплять, малюють, розписують одяг, саджають рослини, поливають їх і спостерігають за їхнім розвитком, бавляться з тваринками міні-зоопарку шполянського центру еколого-натуралістичної творчості, спостерігають і доглядають за ними.

Як розповідає керівник закладу, кожна дитина відвідує саме ті гуртки, в яких їй найбільше подобається. Є діти, які відвідують по декілька, бо хочуть все спробувати, всього навчитися. Менші за віком полюбляють майстер-класи з квілінгу, охоче малюють. Трішки старші отримують насолоду, виготовляючи прикраси з полімерної глини, вчаться азам гончарства.

  Сьогодні багато охочих навчитися валянню вовни під керівництвом талановитого майстра Ольги Задворської є не лише серед дітей, а й їхніх мам. І такі майстер-класи проходять у читальному залі бібліотеки.

І батьки, і діти отримують задоволення від участі в таких творчих майстернях, діляться враженнями.

– Дуже дякую за організацію такого творчого заходу! Які різні напрямки і всі цікаві! Син, 5 років, розривається між майстер-класами! Не можна витягнуть після занять,  каже що буде «ходити сюди» кожного дня. Тому окремо дякую за продовження творчої праці. Раджу всім батькам і їхнім діткам! Організатори і вчителі – супер!  – поділилась своїми враженнями мама Світлана Савченко-Лютова.

У захваті від таких занять і  мама двох дітей Надія Ковальська, яка переїхала до нашого міста з Києва і відвідувала з донькою та сином майстер-класи у центрі дитячої та юнацької творчості. 

– Величезна вдячність від мене, як мами, а також від діток за цю можливість, – зазначає вона.

 Окрім Центру дитячої та юнацької творчості, цікаві  заняття в різнопланових гуртках та секціях для дітей громади та вимушених переселенців пропонує  й Центр культури та дозвілля Шполянської міської ради ОТГ. Зокрема з ритміки та хореографії, у вокальній студії «Viva», анонсує цікаві та веселі конкурси, ігри та розваги, перегляд мультиків та релакс-терапію для батьків.

Віднедавна свою роботу відновила й міська бібліотека КЗ «Центр культури та дозвілля», де можна перечитати цікаві періодичні видання (газети та журнали), отримати книги українських та зарубіжних авторів.

Краєзнавчий музей запросив усіх бажаючих на майстер-класи з писанкарства, які проводитимуться там з 18 по 22 квітня. На такі заходи запрошуються юні шполяни та гості міста від 6 років (за попереднім записом, який триватиме до 18 квітня).

Медичний центр «Алмедіка», що працює у м. Шпола, також запрошує діток від 3 до 12 років на психологічно розважальні заняття. Пропонують цікаві заходи, психологічну підтримку та можливість цікаво та корисно провести час у цей нелегкий для усіх нас період.

Кожного вівторка та четверга лікар-психолог та педагог з м. Київ проводитимуть для малечі заняття з використанням психологічних методик, а також ігор і корисних завдань, – повідомляють у центрі.

Безперечно, і батькам, і всім дорослим, які  сьогодні працюють з дітьми на своїх ділянках роботи, хочеться бачити  веселі очі і усмішки на обличчях своїх дітей, вихованців, відвідувачів, бути дотичними до їхньої радості. Це те, заради чого всім нам варто жити, незважаючи ні на що.  

Лариса Бачинська