Просто, зручно і безпечно: обмінюємо паспорти «старого зразка» на ІD-картки

ID-картка  є повноцінним та самодостатнім документом, який посвідчує особу і підтверджує громадянство України без подання будь-яких додаткових документів.

   Сучасний паспортний документ, на відміну від попередніх паперових «книжечок», видається на основі електронної бази даних – Єдиного державного демографічного реєстру. Отже, кожній особі лише один раз доведеться пройти процедуру ідентифікації, надалі інформація про неї буде міститися в реєстрі.
   Громадяни України, які є власниками ID-карток, мають можливість отримати послугу з внесення кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на безконтактний електронний носій (чіп) ID-картки. Запровадження послуги з внесення КЕП на ID-картку надало громадянам можливість користуватися різноманітними електронними сервісами державних органів, отримувати адміністративні і банківські послуги, відкривати та вести бізнес тощо, не виходячи з дому.
 – Головним мотивом запровадження нових паспортів є їхня захищеність від підроблення, оскільки ID-картка містить безконтактний електронний носій (чіп), який неможливо змінити або скопіювати, – розповідає завідувачка Шполянського районного сектору УДМС Валентина Щіпанська.
   Останньою новелою у законодавстві стало те, що ідентифікаційний код (чи ІПН) на ID-картці та свідоцтві про народження матиме таку ж юридичну силу, як і довідка про присвоєння РНОКПП, що в подальшому дасть можливість ліквідувати використання довідки з номером платника податків.
 Ми говоритимемо про обмін паспорта громадянина України «старого зразка» на ID-картку у зв’язку із непридатністю для користування.
Причини непридатності бувають різними, зокрема необережність у використанні, довготривале користування паспортними документами, які з часом втрачають практичний зовнішній вигляд або ж коли документи стають справжньою знахідкою для дітей.
Виготовлення нового біометричного паспортного документа коштує:
🔹345 грн - протягом 20 робочих днів;
🔹471 грн- протягом 10 робочих днів.
У разі пошкодження паспорта  необхідно додатково сплатити державне мито у розмірі 34грн.(відповідно до законодавства сплачується у разі обміну замість пошкодженого чи втраченого паспорта).