Мешканці міста Шпола і всієї громади до нього звикли – для них меморіал з радянським танком в пейзажі середмістя виглядає буденно. Його просто не помічають, але, коли домовляються про зустріч, то говорять «там, біля танка», це означає в центрі міста по вулиці Лозуватській біля "Красного ставка".
Нещодавно у місцевих соцмережах розгорнулась дискусія стосовно радянського монументу. Одні вважають, що такий пам’ятник у місті толерує гармату, яка погрозливо направлена в бік Європи та нагадує всім про «визволителів», «радянщину» і про «братні народи», які пішли війною на українські землі. Інші — вбачають у монументі незворотну історію, пам’ять про Другу світову війну, понесені у ній людські жертви, а меморіал танка, як засіб військової техніки, що допомогла радянській армії звільнити від нацизму територію радянської України.
Запитання про те, чи не підпадає монумент під Закон про декомунізацію, ухвалений у квітні 2015 року та Закон про деколонізацію та дерусифікацію топонімії прийнятий Верховною Радою у квітні 2023 року зависли в повітрі, ніхто так і не задумувався знімати з постаменту у Шполі танк.
“Шполяночка +” поцікавилась думкою керівництва громади.
Як зазначив виконувач обов’язків міського голови Олег Кошовий, увагу цьому питанню до цього часу не приділяли.
“Пам’ятний знак “Танк-34” утримується на балансі комунального підприємства “Благоустрій”, внесений у державний реєстр культурної спадщини Черкаської області, — каже очільник громади. — Просто взяти і в один момент демонтувати не вийде, потрібно спочатку обговорити це на громадських слуханнях серед жителів міської громади. Врахувати і зважити думки людей. Потім рішенням про демонтаж пам’ятника повинні затвердити депутати на черговій сесії міської ради. Втім, зробимо так, як забажають люди, — наголосив Олег Кошовий.
Довідково: У місті Шпола пам'ятний знак "Танк-34", встановлений у 1984 році біля Красного ставка.